You are currently viewing 3 aspekty wygodnego użytkowania roweru

3 aspekty wygodnego użytkowania roweru

 

Amatorscy użytkownicy roweru często wybierają rowery górskie i trekkingowe ze względu na wygodę ich użytkowania, a także fakt, że pozwalają one bez przeszkód pokonywać wielokilometrowe trasy po leśnych duktach i asfaltowych drogach. Tego typu rowery mają także inne zalety oraz udogodnienia, które bezpośrednio wpływają na ich popularność wśród klientów.

3 najważniejsze udogodnienia roweru trekkingowego i MTB

kross-hexagon-30.pngJednym z najważniejszych aspektów wpływających na wygodę jazdy na rowerze jest jego geometria. Rowery MTB i trekingowe (np. rower Kross Hexagon 3.0) przeznaczone do codziennej jazdy mają tak zaprojektowaną ramę, aby wygodne stawało się bliższe i dalsze podróżowanie, a także codzienne dojazdy do pracy. Wygodną pozycję na rowerze zapewnia rama sloppingowa, czyli model z opadającą górną rurą. Wszechstronny rower musi mieć także odpowiednią ilość przełożeń, które zapewnią wygodną jazdę po płaskim i pagórkowatym terenie. Dlatego producenci rowerów tak dobierają kasety i korby rowerowe, aby jednoślad mógł z powodzeniem być użytkowany nawet w górach oraz na pogórzu. Kolejnym ważnym elementem roweru MTB i trekkingowego są opony, które pozwalają na eksplorację nieznanych terenów, bez obaw o to, że nie będziemy w stanie przejechać przez piaszczysty czy błotnisty odcinek leśnego duktu. Wiele opon jest dostosowanych do jazdy po asfalcie i w terenie.

Rower o wszechstronnej charakterystyce jest wielofunkcyjną maszyną, która nie zawiedzie nas w żadnych warunkach. Jest to spowodowane trwałymi materiałami użytymi do budowy ramy, a także najważniejszych komponentów rowerowych. Producenci rowerów dbają o to, aby owe modele służyły nam bezawaryjnie przez wiele lat. Jest to możliwe dzięki rygorystycznym przepisom i restrykcjom produkcyjnym.