Aktywne zabawy węchowe z psem

Aktywne zabawy węchowe z psem

Psy funkcjonują w otoczeniu człowieka od tysięcy lat. Ich rola zmieniała się na przestrzeni wieków jednak jej istota pozostała ta sama: pies jest przyjacielem człowieka, oddanym towarzyszem, współpracownikiem, pomocnikiem. Zmieniły się zasady na jakich pies funkcjonuje w naszym otoczeniu, poczynając od kwestii prawnych a kończąc na aspektach życia codziennego. 

Pies w domu czyli zabawy w wąchanie

zabawki węchowe dla psa

Nie każdy z nas może sobie pozwolić na duży dom z ogrodem, gdzie nasi milusińscy będą mogli spędzać całe dnie na świeżym powietrzu. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku psów, którym ruch jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Długie spacery to oczywista potrzeba większości psów, jednak równie silną potrzebą jest spędzanie czasu z właścicielem na zabawie w domu. Nie powinna ona być tak intensywna jak ta na zewnątrz, ale nie można o niej zapominać. Idealnym wsparciem w takiej formie spędzania czasu są zabawki węchowe dla psa. Dzięki nim możemy zapewnić psu bardzo intensywny wypoczynek poprzez zabawę bez konieczności dużej aktywności fizycznej. Jeżeli odpowiednio zadbamy o zaspokojenie potrzeb naszego psa, nawet niewielkie mieszkanie wystarczy, żeby dzielić je z ukochanym czworonogiem. Choć zapewne będzie to trudniejsze niż w przypadku posiadaczy dużych mieszkań czy domów. Należy jednak pamiętać, że pies mieszkający z człowiekiem powinien zostać odpowiednio wyszkolony i przysposobiony do mieszkania w mieście, wśród ludzi, innych zwierząt i odgłosów miasta.

Warto pamiętać, że pies – podobnie jak dziecko – nie powinien się nudzić. Pies znudzony to pies, który zacznie sobie sam szukać zajęcia co może przynieść niepożądane skutki dla naszych mebli, porcelany czy dywanów. Pies wybiegany i wybawiony, podczas naszej nieobecności spędzi większość czasu śpiąc lub odpoczywając.