You are currently viewing Badanie trychologiczne u lekarza

Badanie trychologiczne u lekarza

Z problemami skórnymi udajemy się do dermatologa, z próchnicą idziemy do stomatologa, a kiedy zbytnio wypadają nam włosy, to zapisujemy się na wizytę w gabinecie trychologicznym. Lekarz od włosów zajmuje się problemami włosów i skóry głowy.

Jak przebiegają badania u trychologa?

badanie trychologiczneKażdemu zdrowemu człowiekowi dziennie wypada około osiemdziesięciu do stu włosów dziennie. Jest to naturalny proces, gdyż włosy żyją w określonych cyklach. Dopóki na miejsce starych wyrastają nowe włoski, dopóty nie musimy się niczym martwić. Problem zaczyna się robić kiedy nie przestają nam wypadać i zaczynamy obserwować przerzedzenie włosów. W takiej sytuacji konieczne jest badanie trychologiczne, które jest w stanie dokładnie określić stan włosów i skóry głowy. Na podstawie wyniku badania, trycholog rozpoczyna odpowiednią kurację w celu zatrzymania procesu nadmiernego wypadania włosów. Powyższe badanie polega na użyciu specjalnej mini kamery i funkcją dużego zbliżenia, która dwudziestokrotnie powiększa widziany obraz włosów i skóry głowy. Istnieje wiele przyczyn z jakich tracimy włosy w nadmiernej ilości i czasem jedynie badanie może to określić, bo od stanu skóry na głowie zależy jakość naszej czupryny. Lekarz trycholog przeprowadza badania w swoim gabinecie odpłatnie i często jest on połączony z salonem fryzjerskim, ponieważ czasem konieczne jest wykonanie peelingu i czyszczenia skóry głowy w celu poprawy jakości włosów. Badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne, a trwa zalednwe kilkanaście minut.

Głównymi pacjentkami trychologa są kobiety, bo one są najczęściej przewrażliwione na punkcie swoich włosów i dostrzegają już najmniejsze zmiany. Im wcześniej zaczniemy działać i poddamy się badaniu trychologicznemu tym lepiej dla naszych włosów, bo mniej ich stracimy.