You are currently viewing Baloty w dobrej folii

Baloty w dobrej folii

 

Aby tworzyć baloty, czyli inaczej mówiąc sianokiszonkę potrzebna będzie folia. Możesz ją kupić u producentów oraz hurtowników. Zazwyczaj sklepy rolnicze zajmują się zamawianiem takiej folii, nawet dla niewielkich rolników. Podczas robienia zamówienia zadbaj o to, by folia była wytworzona z tkaniny organicznej, dzięki której sianokiszonka będzie zdrowa i pożywna dla zwierząt.

Dobra folia do zrobienia balotów

to jest zadbać o to, aby folia do balotów cały czas była sucha. Dopiero, gdy ją wykorzystamy do zrobienia sianokiszonki może zacząć ona wilgotnieć, jednak wtedy jest to normalny proces. Folia musi być wykonana z materiałów organicznych, które nie będą wchodzić w reakcję podczas procesów kiszenia się słomy wewnątrz. Poza tym liczą się cechy, które pomogą rolnikowi w pracy. Folia nie powinna się rwać, ponieważ zazwyczaj rolnicy transportują ją na widełkach zamontowanych z przodu ciągnika rolniczego. Do tego musi wytrzymywać wszystkie warunki atmosferyczne. Baloty często składowane są na polach, dlatego trzeba zadbać o to, by były mocne. Deszcz i wiatr nie powinny zniszczyć folii. Należy również pamiętać o tym, by folia byłą biała. Ten kolor nie jest przypadkowy. Chodzi o odbijanie promieni słonecznych. Dzięki temu wewnątrz będzie ciemno i proces kiszenia się słomy będzie mógł zajść dużo szybciej, niż na przykład przy wykorzystaniu czarnej folii.

Folia, którą wykorzystamy do tego celu powinna być przede wszystkim wytrzymała. Sprzedawca powinien wiedzieć, którą Ci polecić do uprawy ziemi. Najlepiej jeśli zainteresujesz się tematem i przeczytasz w Internecie porady od innych rolników. Najlepiej jest się pytać ludzi, którzy pracują w tej samej branży i mają swoje doświadczenia.