Balustrady – ochrona i ozdoba domu

Balustrady – ochrona i ozdoba domu

Balustrady możemy podzielić na te zewnętrzne i wewnętrzne. Zewnętrzne to wszelkie typy barier ochronnych, które są montowane na zewnątrz budynku, jak choćby balustrady balkonowe. Wewnętrzne – analogicznie to te, których używamy wewnątrz – jak balustrady na schody wewnętrzne w naszym domu. Każdy typ balustrad jest przede wszystkim funkcjonalny – chroni nas przed wypadkami, zwłaszcza upadkiem z wysokości.

Jakie balustrady wybrać?

balustrady lublinOdpowiednia balustrada może nie tylko chronić, ale też spełniać rolę estetycznego dodatku. Drewniana balustrada balkonowa z misternie rzeźbionymi prętami może być niesamowitą ozdobą domu. Również nowoczesna, metalowa albo szklana może przyciągać wzrok i dodać świeżości tradycyjnej bryle, lub podkreślić nowoczesny styl architektoniczny. Klasyczna, masywna, wewnętrzna balustrada schodów może dodać wnętrzu przytulnego charakteru, lub powiewu świeżości, gdy zdecydujemy się na minimalistyczne, metalowe belki wypolerowane na wysoki połysk. Jak w wypadku każdego typu zakupów pamiętajmy, żeby dokładnie przemyśleć na co wydamy pieniądze. Porównajmy opinie i ceny różnych producentów. Czy balustrady Lublin będzie oferował w atrakcyjniejszych cenach niż Warszawa, czy inne miasta? Dokładna analiza pozwoli nam zdecydować, czy bardziej opłacalne będzie zamówienie, lub kupno balustrad w naszym rodzinnym mieście, czy lepiej będzie sprowadzić je z okolicy. Pamiętajmy by w szale porównywania cen nie zapominać o odpowiedniej jakości. Balustrada ma przede wszystkim chronić – do jej budowy muszą zostać użyte wytrzymałe materiały.

Prócz dobrej jakości materiałów istotne jest też samo wykonanie – solidne i odpowiednio przemyślane.Montażem balustrady możemy zająć się samodzielnie lub zatrudnić do tego odpowiednich fachowców. Zwykle w zestaw wewnętrznych balustrad wchodzą odpowiednie narzędzia i mocowania. Montując je samodzielnie szczególnie zadbajmy o odpowiednie przygotowanie – czytajmy instrukcje i szukajmy możliwych porad.