You are currently viewing Ceny działek rekreacyjnych

Ceny działek rekreacyjnych

Jeżeli chcemy posiadać mały domek na działce, do którego będziemy mogli przyjeżdżać w dowolnej chwili, to musimy zacząć realizację marzeń od znalezienie działki w atrakcyjnej lokalizacji. Jeżeli lubimy słońce i morze, to najlepsze będzie Charzyno.

Kiedy potrzebna jest działka rekreacyjna?

charzyno działki rekreacyjne na sprzedażKiedy chcemy wybudować dom jednorodzinny, to potrzebujemy działki budowlanej, która spełnia szereg wymogów technicznych i instalacyjnych. Konieczne jest także zdobycie pozwolenia na budowę, które może przysporzyć sporo problemów. Zupełnie inaczej bywa w przypadku działek rekreacyjnych, na których właściciele budują  domki letniskowe. Przede wszystkim działka rekreacyjna nie jest działką budowlaną i nie każdej z nich będzie można wybudować domek. Na pewno konieczne jest zapoznanie się z przepisami i miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, w którym znajdują się niezbędne informacje na temat rodzaju, wielkości i wysokości budynków oraz ich ilości, jakie mogą się znajdować na omawianej działce. Jeżeli odpowiada nam miasto Charzyno działki rekreacyjne na sprzedaż są tu dostępne w wielu biurach nieruchomości, ale także oferują je w internecie prywatni właściciele. Ponieważ Charzyno nie należy do dużych miast, to także ma to wpływ na cenę działki, która będzie nieco tańsza niż na przykład w Kołobrzegu czy Władysławowie. Działki rekreacyjne nie posiadają stałego podłączenia do instalacji elektrycznej, wodnej, gazowej czy kanalizacyjnej. Jednak to nie przeszkadza w mieszkaniu na takiej działce.

Wielu właścicieli działek rekreacyjnych wybudowało na nich domki letniskowe w możliwie maksymalnej wielkości i korzystają z nich przez cały rok. Jeżeli nie chcemy budować dużego domu, to z można pomyśleć o zakupie działki rekreacyjnej zamiast budowlanej.