You are currently viewing Charakterystyka wegańskich kosmetyków

Charakterystyka wegańskich kosmetyków

  • Post author:
  • Post category:Uroda

 

W świecie makijażowym powstaje coraz więcej nowości. Drogie i znane kosmetyki stały się statusem dobrobytu. Jednak wysoka cena produktu nie zawsze świadczy o równie wysokiej jakości. Wykonane ze sztucznych, chemicznych dodatków kosmetyki są nie tylko źle postrzegane wśród lokalnych społeczeństw dotyczących makijażu, ale są też groźne dla naszego zdrowia. W kwestię wchodzą też zagwozdki moralne, czyli odzwierzęce składniki w kosmetykach.

W pełni wegański makijaż jest osiągalny!

wegańskie kosmetyki do makijażuWeganie, czyli osoby, których idea życiowa opiera się na niekorzystaniu z odzwierzęcych składników, często szukają właśnie takich kosmetyków w sklepach. Można by się zastanawiać, jakie zwierzęce elementy mogą znajdować się w produktach kosmetycznych. Skoro nie ma w nich mięsa, to przecież każdy kosmetyk jest wegański. Nic bardziej mylnego. W produktach znajduje się wiele nieoczywistych składników pochodzenia zwierzęcego, na przykład miód czy lanolina. Takie elementy są najczęściej spotykane, jeżeli chodzi o pielęgnację ciała. Wegańskie kosmetyki do makijażu wyróżniają się innymi cechami, ponieważ ich składy są bardziej skomplikowane, a rozszyfrowanie niektórych nazw składników może przysporzyć niemałych kłopotów. Jednym z popularniejszych jest przykład czerwonych barwników w „kolorowych” kosmetykach do makijażu, uzyskanych poprzez zasuszone, zmielone owady, które nazywają się czerwcami. Mają one intensywnie krwistoczerwony kolor, przez co są chętnie wykorzystywane do barwienia produktów.

Weganie skutecznie bojkotują ten fatalny pomysł, uważając nawet cały koncept wykorzystywania martwych ciał owadów za niedorzeczny. Powstaje wiele alternatyw dla czerwonych kosmetyków, które są barwione na przykład za pomocą buraków. Wegańskie kosmetyki można dostać w niszowych drogeriach, jak i ekskluzywnych perfumeriach oraz sklepach online.

Więcej informacji – empiriaspa.pl