Ciekawe rolety dzień noc

Wiele osób montuje w swoich domach lub mieszkaniach rolety. Producenci prześcigają się w pomysłach. Wymyślają nie tylko nowe wzory, kolory rolet. Pracują także nad coraz nowszymi rozwiązaniami. Ostatnio na popularności zyskują rolety dzień noc. Takie właśnie rozwiązanie będzie stanowiło naprawdę przepiękną ozdobę każdego okna. Rolety tego typu montowane mogą być w każdego typu wnętrzach – zarówno w kuchni jak i łazience czy sypialni. Sprawdzą się w każdych warunkach.

Rolety dzień noc

 

rolety dzień nocTego typu rozwiązanie jest naprawdę bardzo ciekawe. Można tutaj zagrać światłem oraz cieniem. Interesujący jest sam wygląd takich rolet. Są one bowiem utkane z naprzemiennych pasów. Jeden jest kolorowy, drugi przezroczysty i tak dalej. Pasy przezroczyste są utkane z takiego materiału, który będzie przepuszczał światło. Jeśli zaczniemy zwijać takiego rolety to wówczas pasy przejdą na siebie i doprowadzą do całkowitego zaciemnienia okna. Stąd właśnie nazwa tych rolet. Mogą one sprawdzić się bowiem zarówno w ciągu dnia jak i w ciągu nocy, kiedy potrzebujemy zaciemnienia.
Warto wiedzieć, że podczas zwijania rolety nachodzą na siebie, a to sprawia że efekt zaciemnienia będzie znacznie bardziej wyraźny niż w przypadku zwykłych rolet. Jeśli zatem w ciągu dnia będziemy potrzebować ciemności to rolety takie poradzą sobie z tym idealnie. Warto wiedzieć, że rolety dzień noc zostały zbudowane w bardzo nowatorski sposób. Najczęściej montuje się je na prowadnicach, które są indywidualnie zbudowane i przystosowane do danego okna. Takie rozwiązanie i taki montaż pozwoli na praktyczne użytkowanie rolet. Będą one działały bez zarzutu i nie będą oddzielały się od okna, nawet w chwili otwarcia.

Oczywiście można także zamontować rolety dzień noc bez jakichkolwiek prowadnic. Te sprawdzą się na pewno w przypadku niższych okien. Montuje się je tak samo jak zwykłe rolety. Po prostu trzeba przyczepić je na skrzydło okienne. Rolety dzień noc są dostępne w naprawdę wielu kolorach oraz teksturach. Każdy na pewno znajdzie dla siebie coś interesującego.