You are currently viewing Dekoracyjne deski elewacyjne

Dekoracyjne deski elewacyjne

Każdy kto wybudował swój dom, doskonale wie jakie to pracochłonne i czasochłonne zadanie. Wykończenie domu pochłania najwięcej środków finansowych. Dom musi estetycznie wyglądać w środku, ale też z zewnątrz, dlatego ważna jest jego elewacja.

Z czego są produkowane deski elewacyjne? 

deska elewacyjna elastycznaZbudowanie domu z drewna jest bardzo drogie, choć są regiony Polski, gdzie tylko takie domy są budowane. W takim budynku elewację stanowią prawdziwe belki drewniane, z których jest on zrobiony. Jeżeli jednak budujemy klasyczny, murowany dom, a chcemy, aby miał elementy drewniane, to możemy się pokusić o imitację drewna. Deska elewacyjna elastyczna jest wykonana z ekologicznej żywicy akrylowej, domieszki piasku kwarcowego i jest wzmocniona zatopioną siatką z włókna szklanego, dzięki czemu jest wytrzymała i odporna na czynniki atmosferyczne. Dostępna jest w wielu odcieniach naturalnego drewna, dlatego doskonale je imituje. Jeżeli chcemy aby nasz dom z zewnątrz wyglądał jak drewniany, to deska elewacyjna jest najlepszym i najtańszym rozwiązaniem. Możemy ją stosować wewnątrz budynku i na zewnątrz. Najczęściej z takiego rozwiązania stosują właściciele budynków publicznych, lub instytucji państwowych, bo jest to świetny element dekoracyjny. Deska jest przyklejana za pomocą specjalnego kleju żywicznego bezpośrednio do elewacji i zabezpiecza ją przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Dzięki innowacyjnej technologi wykonania, jest paro – przepuszczalna, czyli uniemożliwia powstanie pleśni i grzybów na niej i pod nią.

Deska posiada grubość około trzech milimetrów i sprzedawana jest na metry, albo na specjalnych rolkach, dzięki czemu jest łatwa w stosowaniu. Posiada trwałe zabarwienie i nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych, więc będzie nam służyć przez wiele lat.