You are currently viewing Do czego służy membrana dachowa?

Do czego służy membrana dachowa?

Dach jest bardzo ważnym elementem w przypadku każdego budynku. Pełni on bardzo ważną rolę ochronną, ale jak się okazuje, samo pokrycie dachowe może być niewystarczające. Równie ważne jest, by zabezpieczyć dach przy pomocy markowej folii dachowej.

Zalety membrany marki Ventia

membrana dachowa ventiaDach odgrywa w przypadku każdego budynku niezmiernie istotną rolę. To właśnie dzięki niemu, wnętrze danego obiektu może być chronione przed wszelkiego rodzaju niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego też warto wiedzieć że samo pokrycie dachowe okazuje się być często zupełnie niewystraczające. W takiej sytuacji, trzeba wzmocnić jego funkcje ochronne, do czego niezbędna może się okazać membrana dachowa ventia. Tego typu folia dachowa jest w stanie poradzić sobie doskonale nawet z zacinającymi opadami śniegu, czy też deszczu, z którymi samo pokrycie dachowe może sobie nie dać rady. Dzięki temu, nie ma ryzyka, że mimo w pełni szczelnego pokrycia dachowego, dach będzie przeciekał w czasie bardzo intensywnej burzy czy też śnieżycy. Membrany dachowe jednak będą także szereg innych ról, z czego w szczególności warto wspomnieć o jej funkcji izolacyjnej. Dobrze zamontowana folia dachowa doskonale zabezpiecza przed zbyt dużą utratą ciepła przez dach, co sprawia, że rachunki na ogrzewanie znacznie się zmniejszą. Dodatkowo, markowe folie tego typu radzą sobie również bardzo dobrze z odprowadzaniem nadmiaru wilgoci, która może się gromadzić pod szczelnym pokryciem dachowym. Dzięki temu, można zapobiec problemowi zawilgocenia strychu czy też poddasza.

W obecnych czasach bardzo ważną rolę pełni folia dachowa. Jest to bardzo istotne dopełnienie funkcji, którą pełni samo pokrycie dachowe. Dobrze dobrana folia tego typu jest w stanie bardzo skutecznie chronić przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi.