Dyplom najlepszej uczelni nie oznacza dobrej pracy

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Ostatnio bardzo modne stało się studiowanie. Każdy idzie na studia, każdy ma tytuł magistra i potem wiele osób ma problem, żeby znaleźć prace w Warszawie, bo skoro mają dyplom to nie mogą pracować tu, czy tam. Okazuje się, że przez to brakuje wielu specjalistów w innych dziedzinach. Kiedyś znalezienie elektryka w warszawie nie było problemem, teraz wszelkie usługi hydrauliczne kosztują kupę pieniędzy.

Rosnące zapotrzebowanie na usługi hydrauliczne

Wielu specjalistów wyjechała z Polski i teraz mamy duży problem. Każdy radzi sobie z tym na inny sposób. To, co możemy zaobserwować, że wynikła sytuacja sprawiła, iż w chwili obecnie w wielu firmach brakuje specjalistów, jak się okazuje set spore zapotrzebowanie na mechaników, elektryków, czy spawaczy, co więcej, nie tylko polskiej firmy interesują się specjalistami z tych dziedzin, firmy na terenie całej Europy poszukują specjalistów. Praca związana z takimi tematami wydaje nam się pracą, która uwłacza czci, ale czy nie jest tak, że żadna praca nie hańby, zwłaszcza, jeśli zarobki są tak atrakcyjne. Jak się okazuje spawacz może zarabiać nawet 5-6 tysięcy złotych.

usługi hydrauliczneCzyli praca dla intelektualistów nie musi być w żaden sposób pracą, która uwłacza naszej czci, pracą, która nie jest odpowiednia dla kogoś, kto napisał maturę. Można zarabiać dużo i mieć wygodną pracę. Nie każdy musi siedzieć za biurkiem, bo przecież w końcu zapotrzebowanie na takich ludzi zmaleje. Nie może być też tak, że każdy idzie na studia, bo w tym wypadku pojawiłoby się wiele osób, które nie mają wystarczającej wiedzy, poziom znacznie by zmalał i już to obserwujemy, ale na razie nie jest to tak drastyczny spadek, bo wiedza maturzystów jest dość obszerna, nawet, jeśli nie najbardziej błyskotliwa.

Nie każdy musi się kształcić, a dobra praca nie oznacza tego, że musimy mieć dyplom z najlepszej uczelni. Zapotrzebowanie na usługi spawalnicze jest naprawdę duże. Owszem wiedza jest tu potrzebna, ale naprawdę nie musimy studiować 5 lat na politechnice, żeby być specjalistami w tej dziedzinie. Tak naprawdę, wystarczy chcieć i działać.