You are currently viewing Efektywna walka z pluskwami

Efektywna walka z pluskwami

Pomimo tego, że żyjemy w czasach gdy każdy stara się możliwie jak najbardziej dbać o higienę w swoim mieszkaniu to jednak zdarzają się takie sytuacje, że w niektórych pomieszczeniach zalęgają się prusaki lub pluskwy. Powody ich pojawiania się mogą być różne i w rzeczywistości niekoniecznie musi być w tym nasza wina. Tak czy inaczej należy w takich sytuacjach wiedzieć jakie kroki należy podjąć by takie owady zwalczyć.

Usuwanie pluskiew z mieszkania

zwalczanie pluskiew warszawaMieszkania ulokowane w bardzo dużych blokach czy w kamienicach są zdecydowanie bardziej narażone na ataki ze strony karaluchów. Każdego dnia w Warszawie tamtejszy sanepid przyjmuje zgłoszenia o tym, że jakiś budynek jest zainfekowany przez wspomniane stworzenia. Niekiedy powodem pojawienia się takich owadów w bloku jest jeden lokator, który nie dba o czystość. Najczęściej w blokach pojawiają się karaluchy zwane również prusakami oraz oczywiście pluskwy. Jeśli chodzi o zwalczanie pluskiew Warszawa nie jest jedynym miastem w którym tego typu czynności są przeprowadzane każdego dnia. Problem jest zauważalny również w innych miastach w kraju. Wspomniane owady zdecydowanie najczęściej zagnieżdżają się w kanałach wentylacyjnych. To właśnie dzięki nim mogą skutecznie przemieszczać się pomiędzy mieszkaniami w bloku. Owady te nie lubią światła słonecznego więc dostrzegać je możemy głównie wieczorem lub w nocy. Często insekty te lokują się za meblami w kuchni czy łazience.

Na chwilę obecną istnieje jednak wiele sposobów walki z insektami w domach. Jednym z pierwszych sposobów jaki możemy zastosować jest zwalczanie przy użyciu specjalnych pułapek dostępnych w sklepach. Są one wypełnione klejem a w swoim wnętrzu posiadają dodatkowo atraktor, który odpowiada za zwabianie insektów do pułapki.