You are currently viewing Filtry do wody – jakie wybrać?

Filtry do wody – jakie wybrać?

Patrząc na szklankę wypełnioną wodą może nam się wydawać, że znajdująca się w niej ciecz jest idealnie czysta. W rzeczywistości wcale tak nie musi być. Najbardziej niebezpieczne czynniki chorobotwórcze nie są zauważalne gołym okiem. Z tego właśnie powodu powinniśmy przykładać dużą wagę do tego by filtrować wodę przed tym jak zdecydujemy się na jej wypicie. 

Nowoczesne filtry do wody 

odwrócona osmozaPicie wody z niesprawdzonego źródła może być dość ryzykowne. Chodzi o to, że nawet wtedy gdy woda wydaje nam się bardzo czysta to jednak wcale nie musi ona taka być. Jeśli do naszego domu jest podłączona sieć wodociągowa to woda ta jest wstępnie oczyszczona. Nie oznacza to jednak tego, że jesteśmy zwolnieni z obowiązku dodatkowego filtrowania takiej wody. Od jakiegoś czasu słyszy się o nowoczesnych wersjach filtrów, które mogą sprawić, że oczyszczanie wody w naszych domach będzie bardzo skuteczne. Niektóre z takich filtrów wykorzystują proces jakim jest odwrócona osmoza. Oczyszczanie tą metodą jest możliwe dzięki temu, że w naszym filtrze znajduje się specjalna błona półprzepuszczalna. Na powierzchni tejże błony zatrzymywane są praktycznie wszystkie zanieczyszczenia jakie się w wodzie znajdują. Wspomniany rodzaj filtrów jest w stanie skutecznie radzić sobie również z kamieniem jaki jest często obecny w naszej wodzie. Woda pełna kamienia zwana jest inaczej wodą twardą i należy robić wszystko by ją zmiękczyć. 

Polecane filtry odwróconej osmozy zakupić można obecnie w wielu marketach oraz sklepach zajmujących się sprzedażą samych filtrów. Do niedawna wykorzystywano w domach filtry innego typu. Zawierały one aktywny węgiel, który sprawiał że wiele zanieczyszczeń się na takim węglu zatrzymywało. Filtry odwróconej osmozy okazują się jednak znacznie skuteczniejsze.