You are currently viewing Gadżety do pokoju małego dziecka

Gadżety do pokoju małego dziecka

 

Urządzając pokoik dla dziecka warto rozejrzeć się nad akcesoriami i dodatkami, którymi będziemy mogli ozdobić przestrzeń dla naszego szkraba i sprawić, aby czuł się tam bezpiecznie. Na rynku wiele jest ozdób i dekoracji oraz gadżetów, które umilą przebywanie w pokoiku dziecięcym.

Liczy się pomysł

namiot tipi dla dzieckaJedną z ozdób, która jest też meblem jest łóżko z materacem, które posiada konstrukcję domku. Ten skandynawski motyw jest obecnie bardzo modny i wielu rodziców decyduje się na to łóżeczko, gdyż umożliwia ono również przymocowanie do niego na przykład cotton ballsów – lampek pełniących funkcję ozdobną. Inną ozdobą są literki tworzące imię dziecka, literki te są zazwyczaj wykonywane z materiału. Dodają wnętrzu przytulności i są wykonywane na zamówienie, więc są unikalnym dodatkiem do pokoiku. Inną ozdobą, w różnych wersjach kolorystycznych, dla chłopca lub dla dziewczynki jest namiot tipi dla dzieci. Można do takiego napiotu włożyć miękkie poduszki i w ten sposób zrobić dla dziecka kryjówkę, która na pewno mu się spodoba i będzie ciekawym elementem ozodobnym pokoju. Kolejnym ciekawym dodatkiem są pompony tiulowe, które powieszone nad łóżecziem lub w innym miejscu w pokoju będą dekorowały go i dadzą uczucie lekkości a pastelowe barwy przyciągną wzrok dziecka. Jedna ze ścian pomalowana farbą tablicową będzie ciekawą atrakcją i sposoba się malcowi, który z bez skrupułów będzie mógł malować po ścianach.

Dekorując pokój małego brzdąca nalepiej ustalić motyw przewodni, według którego będziemy dobierać dekoracje. Może to być pokój tematyczny: kosmos, dżungla, królewna, boisko lub tylko według wybranych dwóch – trzech kolorów dobierać dodatki i w ten sposób zaaranżować wnętrze. Wszystko zależy od upodobań naszego dziecka i możliwości finansowych oraz pomysłów, gdyż wiele ozdób jesteśmy w stanie wykonać sami przy odrobinie umiejętności manualnych i chęci.