You are currently viewing Gdzie nocować w Zakopanem?

Gdzie nocować w Zakopanem?

Góry są jednym z najpiękniejszych miejsc na mapie Polski. Wysokie szczyty połączone z niesamowitymi widokami i masą atrakcji przyciągają wielu turystów, którzy każdego roku spędzają tutaj swój urlop. Najchętniej odwiedzanymi górami są Tatry, które oferują nam wiele rozrywek zarówno zimową, jak i letnią porą. Zakopane to najpopularniejsza miejscowość tego regionu, która zapewnia kilkanaście tysięcy miejsc noclegowych.

Zalety domków góralskich

domek góralski zakopaneZakopane to miasto położone u samych stóp Tatr. Jego atrakcyjna lokalizacja znacząco wpływa na liczbę przyjezdnych gości, którzy przyjeżdżają w to miejsce, aby aktywnie i miło spędzić czas. Ze względu na dużą liczbę ośrodków miasto to nazywane jest zimową stolicą Polski, a wysokie szczyty wraz z wyznaczonymi trasami pozwalają jeździć na nartach czy snowboardzie. Zakopane jest równie atrakcyjne zimą, jak i latem, dlatego też turystów nie brakuje tutaj zarówno w czasie wakacji, jak i ferii. Rozbudowana baza noclegowa obejmuje tysiące miejsc w różnych obiektach wypoczynkowych. Do najchętniej wybieranych form zakwaterowania zalicza się hotele, pensjonaty, ośrodki wczasowe oraz domki letniskowe. Szczególnym rodzajem noclegu, którego nie spotkamy nigdzie indziej, są charakterystyczny dla Podhala domek góralski Zakopane dysponuje wieloma takimi obiektami, które wyróżniają się typową dla tego regionu budową, która nadaje niepowtarzalnego klimatu. Domki budowane są z niemalowanych bali, a całe wnętrze wraz z większością dodatków stworzone jest z drewna. W domkach góralskich może przebywać nawet do dwunastu gości jednocześnie ze względu na piętrową konstrukcję i sporą liczbę sypialni. Jednym z charakterystycznych obiektów jest kominek, którego nie może zabraknąć w góralskim budynku. Wnętrza nawiązujące do Tatr i tutejszej kultury ozdobione są wieloma motywami związanymi z Podhalem, co sprawia, że jeszcze bardziej poczujemy panujący tutaj klimat, a nasz wypoczynek stanie się niezapomniany.

Urlop w Zakopanem to popularna propozycja, która sprawdza się zarówno latem, jak i zimą. Piękne widoki i moc atrakcji przyciągają wielu turystów, którzy szukają wrażeń i niezapomnianych przygód. Rozbudowana baza noclegowa zapewnia komfortowy pobyt w wielu obiektach wypoczynkowych, do których zalicza się hotele, pensjonaty, ośrodki wczasowe oraz drewniane domki.