Główna zaleta medycyny pracy w Łodzi

Jeśli chodzi o badania okresowe do pracy, często podchodzimy do nich z niechęcią. Jednak pamiętajmy, że są one po to, aby kontrolować nasze zdrowie i to nie tylko dla dobra firmy ale mamy możliwość sprawdzenia, czy nasze zdrowie się nie pogorszyło, czy wszystko jest w porządku. Oczywiście w zależności na jakie stanowisko aplikujemy, mamy wyznaczane różne badania.

Jaka jest zaleta medycyny pracy w Łodzi?

zalety medycyny pracy w łodziOczywiście, kiedy bierzemy wolny dzień w pracy po to, aby wykonać niezbędne badania, chcemy je załatwić jak najszybciej. Na szczęście, zalety medycyny pracy w łodzi są takie, że w jeden dzień wykonamy wszystkie badania, nawet jeśli ich pakiet jest obszerny. Niekiedy pracodawca wymaga różnych badań ,,na w razie czego”. Przykładowo- jeśli praca jest biurowa ale jest ryzyko, że któregoś dnia będziemy musieli jechać gdzieś samochodem służbowym i to będzie w zakresie naszych obowiązków, wyznaczone będzie, abyśmy wykonali badanie u psychologa ze specjalnym testem- symulatorem jazdy w różnych okolicznościach. Jeśli zaś możemy być narażeni na różnego typu substancje chemiczne, na pewno niezbędny będzie pobór krwi w określonych kierunkach. Często, z uwagi na środowisko pracy wyznaczane jest także prześwietlenie płuc czy badanie serca- wyniki możemy otrzymać tego samego dnia i z całym ich pakietem udajemy się dopiero do orzecznika, który wydaje na podstawie prawidłowych wyników orzeczenie o zdolności do pracy.

Takie orzeczenie jest potwierdzeniem dla pracodawcy, że możemy pracować w danych warunkach bez szkody dla swojego zdrowia czy dla dobra firmy. Higiena i bezpieczeństwo pracy jest na szczęście obecnie bardzo ważną kwestią, która jest często kontrolowana i przestrzegana przez wyznaczone w danej firmie osoby upoważnione oraz szefostwo.