You are currently viewing Jak odświeżyć drewnianą podłogę?

Jak odświeżyć drewnianą podłogę?

Jak wiadomo, drewniana podłoga to klasa sama w sobie. Prezentuje się pięknie przez długie lata. Należy pamiętać o jej prawidłowej pielęgnacji i konserwacji. Co pewien czas warto wykonać zabieg cyklinowania, aby odnowić podłogę i pozbyć się starej, zniszczonej warstwy. Podczas cyklinowania można również usunąć silne zabrudzenia z powierzchni podłogi.

Zastosowanie cykliniarki do podłóg

cykliniarka do drewnaOsoby, które posiadają drewnianą podłogę, co pewien czas muszą poddawać ją zabiegowi cyklinowania, ponieważ drewniana podłoga zużywa się i wymaga specjalnych zabiegów. Cykliniarka do drewna to urządzenie, które służy do cyklinowania drewna, czyli do ścierania z niego warstwy wierzchniej, która jest zniszczona. Ten rodzaj szlifierki ma taśmę z papierem ściernym od spodu i sterowana jest przez operatora. Zabiegowi cyklinowania można poddawać nawet stare podłogi, ponieważ dzięki niemu odzyskają nowe życie i będą wyglądały jak nowe. Podłoga po takim zabiegu poddawana jest lakierowaniu. Dzięki zastosowaniu specjalnych olejów czy preparatów, podczas cyklinowania można nieco zmienić odcień podłogi, przez co zyskać nowy wygląd wnętrza. Za pomocą cyklinowania można również odświeżyć wygląd listew drewnianych czy schodów. Procesowi cyklinowania można poddawać jedynie naturalne drewno. Warto wykonać taki zabieg, aby odnowić zużytą podłogę. Dzięki możliwości wypożyczenia cykliniarki, można samodzielnie przeprowadzić zabieg i nie trzeba inwestować w zakup sprzętu.

Nawet stara i zniszczona podłoga może prezentować się jak nowa po zabiegu szlifowania. Warto w tym celu wynająć specjalną ekipę, która profesjonalnie wykona zabieg cyklinowania. Można również wypożyczyć cykliniarkę i samodzielnie wykonać zabieg, ponieważ zakup maszyny jest bardzo kosztowny. Po zabiegu cyklinowania podłoga staje się idealnie gładka, a nierówności znikają.