You are currently viewing Jak skutecznie zaizolować całe fundamenty?

Jak skutecznie zaizolować całe fundamenty?

Wszyscy fachowcy od budowlanki są zgodni w tej kwestii, jeżeli tylko posiadają odpowiednią wiedzę na ten temat – izolacja fundamentów musi być wykonana kompleksowo, poziomo i pionowo, i dopiero wówczas będzie można mówić o domu, który został odpowiednio zabezpieczony przed działaniem szkodliwych czynników pogodowych i gruntowych.

Fundamenty muszą być zaizolowane kompleksowo

izolacja pionowa i pozioma fundamentówtowane jako nieenergooszczędne nie będą otrzymywały pozwoleń na budowę. Kierowcy placów budowy nie zgadzają się na odbiór budynków, które nie spełniają restrykcyjnych wymagań. Dotyczą one nawet tak z pozoru prozaicznych rzeczy jak izolacja fundamentów. Wbrew pozorom na to jednak ogromne znaczenie na to, ile energii będzie pochłaniał nasz budynek. Izolacja powinna być wykonana zarówno poziomo jak i pionowo, a poza tym, obydwa te systemy, należy ze sobą efektywne połączyć, aby nie zniszczyć materiału izolacyjnego i nie pozostawić żadnych przerw, którymi wilgoć mogłaby się dostać do naszych fundamentów. Dobrze wykonana izolacja pionowa i pozioma fundamentów zapewni nam wysoki poziom ochrony. Wilgoć nie będzie mogła przedostać się do elementów konstrukcyjnych, a my nie będziemy musieli obawiać się o powstawanie grzybów.

W dobrym domu będzie można żyć zdrowo, bez obaw o wilgoć. Pozwoli nam to w efektywny sposób radzić sobie z czekającymi na nas wyzwaniami, które związane są z eksploatacją domu. Szczególnie, gdy zbudowaliśmy go na terenach, które uznawane są za podmokłe i w sezonie grożą zalaniem lub podtopieniem. Dobra izolacja wytrzyma wszystko i damy sobie radę nawet w powodzią.