You are currently viewing Jakich środków używać do mycia auta?

Jakich środków używać do mycia auta?

Jestem mechanikiem samochodowym od kilkunastu lat i postanowiłem napisać ten tekst, ponieważ nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak ważny jest dobór odpowiednich środków myjących dla żywotności i bezpieczeństwa powłoki lakieru, która chroni auto przed korozją.

Najlepsze środki czyszczące na rynku

shiny garageKilka miesięcy temu pomogłem mojej znajomej z wyborem i zakupem używanego samochodu, który miał być jej pierwszym pojazdem. Pojechałem razem z nią go obejrzeć i ocenić stan faktyczny pojazdu. Muszę przyznać, że trafiła nam się świetna okazja, auto w bardzo dobrym stanie, w dość niskiej cenie. Mniej więcej miesiąc po zakupie byłem w jej okolicy po odbiór części dla klienta, więc postanowiłem ją odwiedzić i sprawdzić, jak sprawuje się jej nowy nabytek. I bardzo dobrze trafiłem, bo akurat miała go czyścić z ptasich odchodów, które znalazły się tam w efekcie parkowania pod drzewem. Aż złapałem się za głowę, kiedy zobaczyłem, jakie środki przygotowała do mycia samochodu. Był to żrący płyn do czyszczenia kuchennych urządzeń, płyn do mycia szyb z octem i woda z mydłem. O ile ostatni produkt jest w miarę bezpieczny, nie usunie wszystkich zbrudzeń z lakieru, natomiast oba płyny uszkodziłyby lakier. Starając się zachować spokój, wytłumaczyłem jej, dlaczego nie można używać tego rodzaju środków do czyszczenia auta oraz poleciłem produkty marki to marka oferująca specjalistyczne produkty do każdego typu zabrudzeń w przystępnych cenach. Kupując te produkty wiem, że płacę za wysoką jakość.

Dzięki stosowaniu specjalistycznych środków mam pewność, że lakier nie zostanie uszkodzony w procesie mycia, a wręcz jego właściwości ochronne zostaną wzmocnione. Firma ta oferuje także produkty do pielęgnacji i zabezpieczania lakieru oraz innych części auta.