You are currently viewing Kiedy pójść na terapię rodzinną?

Kiedy pójść na terapię rodzinną?

W każdej rodzinie dochodzi czasami do spięć. Jedne są bardziej poważne, a inne mniej. Z reguły ich członkowie starają się samodzielnie uporać ze swoimi sprawami. Czasami jednak bywa to na tyle trudne, że konieczne jest skorzystanie ze wsparcia psychologa. Kiedy zatem warto się do niego wybrać? Podpowiadamy.

Terapia dla rodzin – informacje

terapia rodzinna w łodziPowodów, aby wybrać się na terapię rodzinną, może być wiele. Mowa tu między innymi o konfliktach, pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny, które utrzymują się od dłuższego czasu i negatywnie wpływają na atmosferę w domu. Terapia rodzinna w Łodzi czy w jakimkolwiek innym mieście, będzie dobrym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy rodzice mają problemy z dzieckiem i nie wiedzą, w jaki sposób się z nimi uporać. Uczestniczenie w terapii zaleca się także rodzinom, które doświadczyły utraty bliskiej osoby, np. śmierci dziecka czy któregoś z rodziców i nie są w stanie normalnie funkcjonować, co negatywnie wpływa na pozostałych członków rodziny, w tym również inne dzieci. Tak naprawdę istnieje wiele sytuacji, w których można zwrócić się po pomoc do specjalisty w dziedzinie psychologii. Jeżeli na przykład pewne zdarzenia z przeszłości wciąż oddziałują na teraźniejszość, przez co rodzina nie potrafi ze sobą rozmawiać i wciąż popada w konflikty, to również jest znak, że warto wybrać się do poradni i skonsultować problem z fachowcem.

Udział w terapii rodzinnej, to jeden ze sposobów na zażegnanie konfliktów, zrozumienie swoich zachowań i ich wpływu na inne osoby, a także postaw pozostałych członków rodziny. Jeżeli zatem w danej rodzinie od dłuższego czasu utrzymuje się konflikt, z którym nie jest w stanie sobie samodzielnie poradzić, wówczas najlepszą opcją będzie skorzystanie z pomocy psychologa. Jego metody działania potrafią być naprawdę bardzo skuteczne.