You are currently viewing Klasyczna długa sukienka

Klasyczna długa sukienka

  • Post author:
  • Post category:Moda

 

Zbliżające się wesele przyjaciółki albo doroczny bal charytatywny w naszym biurze zwiastują nam zakup nowej sukienki. Oczywiście, nie chcemy niczego w czym będziemy czuć się źle, jednak tego typu imprezy wymagają nad nas długości maxi, przez co czujemy się niejednokrotnie niekomfortowo. Jak można to zmienić?

Sposób na stylizację długiej kreacji wyjściowej

długa sukienka okolicznościowaKiedy widzimy na wieszakach sklepów długie sukienki nie czujemy się zbyt pewnie. Dotyczy to bardzo często niskich kobiet, które niekiedy wyglądają bardzo niekorzystnie w długości maxi. Dlatego wieczór imprezy kończy się fiaskiem i naszym poczuciem, iż wyglądamy źle. Długa sukienka okolicznościowa nie musi się nam z tym kojarzyć, gdyż wystarczy kilka prostych kroków, aby każda z nas niezależnie od wzrostu, tuszy i innych aspektów czuła się wyjątkowo. Przede wszystkim możemy się zdecydować na subtelne rozcięcie sukienki, jednak niekoniecznie będzie to dobry wybór na bal charytatywny. Inną opcją są również wycięte plecy sukienki. Kreacja powinna mieć również widocznie podkreśloną talię, jednak w przypadku sukienki, która nam się szczególnie podoba możemy zainwestować w pasujący do niej pasek ozdobny i sprawić, iż talia się pojawi. Dobrym wyborem będzie też rezygnacja z długich rękawów, szczególnie, gdy chcemy zrezygnować z wycięć pleców bądź na nodze. Wtedy najkorzystniejszą opcją będą krótkie rękawki, a najlepiej cienkie ramiączka. Do tej opcji warto wybrać delikatny szal.

Zapewne wielu z nas kreacja na imprezę okolicznościową kojarzy się z długą sukienką. Niestety, nie każda z nas się czuje komfortowo w tej wersji, jednak w paru krokach można to zmienić. Warto zastanowić się jakie opcje nam najbardziej odpowiadają i dopasować je do naszej sukienki, a będziemy wyglądać nieziemsko.