Krem do cery dojrzałej

Krem do cery dojrzałej

Dbanie o naszą skórę wymaga znajomości kilku podstaw, aby miało to sens i abyśmy nie wyrządzili sobie przypadkiem krzywdy. Aby odpowiednio do tego podejść, powinniśmy mieć świadomość, że każda skóra jest inna i ma zróżnicowane potrzeby. Zaczynając naszą przygodę z pielęgnacją, powinniśmy zatem zdiagnozować stan naszej skóry i dobierać pod to odpowiednie produkty.

Cera dojrzała – jaki krem wybrać?

krem na dzień cera dojrzałaMyśląc o pielęgnacji naszej skóry, pierwsze co przychodzi nam na myśl jest stosowanie kremu. Jest to bardzo ważny produkt zwłaszcza dla cery dojrzałej, która jest bardziej wymagająca, dlatego też kluczowym jest dobór odpowiedniego wariantu. Absolutnym niezbędnikiem na półce łazienkowej jest krem na dzień Cera dojrzała powinna wybierać bardziej treściwe konsystencje o bogatszej liście składników niż w kremach do innych typów skóry, jednak nie może być on zbyt tłusty i obciążający, aby nadawał się pod makijaż. Warto wybierać kremy, które w swoim składzie zawierają substancje napinające i pobudzające produkcję kolagenu w skórze, aby optycznie zniwelować zmarszczki, które już mamy oraz zapobiegać powstawaniu nowych. Ochrona przeciwsłoneczna jest jak najbardziej wskazana, zatem taki krem powinien zawierać SPF na poziomie minimum 30, gdyż cera dojrzała jest bardziej narażona na podrażnienia i powstawanie blizn, a także bardziej podatna na fotostarzenie skóry. Poza tym wszystkim, krem ma nawilżać i koić naszą skórę.

Dobór odpowiednich produktów pielęgnacyjnych może się dla niektórych wydawać bardzo trudny, jednak kiedy posiadamy już pewną wiedzę, na pewno sobie poradzimy. Kobiety dojrzałe mają ogromny wybór produktów, zatem każda znajdzie coś, co podpasuje jej skórze i sprawi, że będzie wyglądać i czuć się coraz piękniejsza każdego dnia.