Kupno młodego kota brytyjskiego

Moja córka już od kilku miesięcy naciskała na mnie, żebyśmy kupiły sobie małego kotka. Początkowo byłam przeciwna, ponieważ obawiałam się, że wszystkie obowiązki i koszt utrzymania kota spadną na mnie. W końcu jednak doszłam do wniosku, że warto jest się zdecydować na posiadanie zwierzaka w domu. Ostatecznie zdecydowałam się zakupić kota brytyjskiego z hodowli.

Poszukiwania hodowli kotów brytyjskich

młode koty brytyjskie niebieskieOczywiście w pierwszej kolejności musiałam znaleźć odpowiednią legalną hodowlę. Całe szczęście nie było to trudne, ponieważ bardzo łatwo udało mi się znaleźć hodowlę, w której niedawno przyszedł na świat nowy miot. Mieli więc oni w sprzedaży młode koty brytyjskie niebieskie. Dowiedziałam się, że koty tej rasy charakteryzują się spokojnym charakterem i żyją bardzo długo. Nie są także zbytnio obarczone genetycznymi problemami zdrowotnymi. W miocie było kilka kotek i jeden kocur. Zdecydowałam się kupić kocura, który prezentował się naprawdę pięknie. Wcześniej musiałam podpisać z hodowlą umowę adopcyjną. Razem z córką przed wydaniem kota kilkukrotnie poszłyśmy do hodowli, żeby zapoznać się bliżej ze zwierzakiem. Wiedziałam, że jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu kot zacznie nas kojarzyć i nie przeżyje szoku, gdy z dnia na dzień zostanie zabrany od matki i reszty rodzeństwa i zamieszka z nami. Szybko przekonałam się, że wybór tego miejsca był naprawdę trafiony.

Hodowla okazała się naprawdę sprawdzona. Wydała nam ona kotka dopiero kilkumiesięcznego, który był dobrze zsocjalizowany z człowiekiem. Miał także założoną książeczkę zdrowia, był zaszczepiony i odrobaczony, dzięki czemu wiedzieliśmy, że będzie on zdrowy. Cieszę się, że udało nam się tutaj dostać takiego fajnego kota rasowego, z którym teraz naprawdę miło spędza nam się czas.