Z pewnością każdy z nas, idąc do restauracji, zauważył, że jej pracownicy mają określony dress code. Są to najczęściej ubrania robocze, które identycznie wyglądają dla wszystkich pracowników, a także bardzo często mają logo w widocznym miejscu.
Jakie są rodzaje odzieży roboczej?
Dwie lub firmach wymagane są określone stroje, które muszą zakładać pracownicy. W zależności od specyfiki wykonywanych obowiązków i miejsca pracy, mogą to być stroje nagalowe lub też dedykowane dla określonej branży. Takie ubrania pełnią określoną rolę i najczęściej są identyczne dla wszystkich pracowników. W sklepie mięsnym mogą to być specjalne zapaski czy też fartuchy, natomiast w firmie produkującej mrożonki, na pewno będą to polary i ciepła odzież robocza. Idealna tkanina na odzież roboczą może być wykonana z kilku rodzajów tkanin, które charakteryzują się różnymi właściwościami. Jedną z nich jest poliester, który jest odporny na zgniecenia, rozdarcia i przetarcia, a także odporny na plamy i blaknięcie. Bardzo często jest stosowany do produkcji koszuli, bluz czy też spodni. Na pewno najpopularniejszym rodzajem tkaniny jest bawełna, która jest miękka, przewiewna i przyjemna w dotyku. Idealnie się sprawdza do produkcji spodni, kurtek, bluz czy też koszuli. Sprzedaży można spotkać także odzież roboczą wykonaną zmieszanych gatunków tkanin, czyli na przykład z bawełny i poliestru lub też nylonu. Przy wyborze tkaniny do odzieży roboczej należy wziąć pod uwagę rodzaj pracy, standardy miejsca pracy oraz zasady higieny.
Odzież robocza powinna nie tylko chronić przed zabrudzeniami, ale także być łatwa w czyszczeniu i komfortowa w noszeniu. Jeżeli natomiast chodzi o cenę tego typu odzieży, to jest ona zależna od producenta oraz od wybranego modelu i rodzaju tkaniny.