You are currently viewing Najlepsze body dla niemowląt

Najlepsze body dla niemowląt

Przygotowania do narodzin dziecka idą pełną parą w ostatnich miesiącach ciąży, ponieważ już za chwilę wszystko musi być gotowe. Kompletna wyprawką jest kluczem do sprawnej i bezpiecznej opieki nad maluszkiem, dlatego warto wybierać niezbędne i sprawdzone produkty.

Kiedy niemowlęta noszą body?

body bawełniane niemowlęceW chwili pojawienia się dziecka na świecie, przeważnie w jego pokoju czeka na niego łóżeczko z wyposażeniem, komplet ubranek, wózek i smoczki. Oczywiście to tylko niewielki fragment wszystkich rzeczy jakie musi mieć maluch, ale na początek trzeba mieć to, bez czego się nie obejdziemy. Bardzo przydatnym ubrankiem są body bawełniane niemowlęce, ponieważ pasują na każdą okazję i są dostępne w wielu kolorach i wariantach. Przede wszystkim są praktyczne, ponieważ mogą służyć jako samodzielne ubranie w upalne dni, dokładając do nich spodenki mamy kompletny strój na spacer, a w sezonie jesienno – zimowych body stanowią ciepłą bieliznę. W sprzedaży znajdziemy body z krótkim i długim rękawem oraz na ramiączkach. Przeważnie spotyka się zakładane prze główkę i zapinane w kroku na zatrzaski, ale mogą jeszcze być zapinane na całej długości, aby nie trzeba było ich wkładać przez główkę. Są bardzo wygodne przy przewijaniu, bo nie musimy malucha rozbierać, a jedynie rozpiąć zatrzaski. Ich krój jest w taki sposób wykonany, aby nie krępowały ruchów i były wygodne w każdej pozycji. Maluchy przeważnie noszą body do około półtora roku, czyli do momentu kiedy noszą pieluszki. Później są one zastępowane klasycznymi podkoszulkami.

Bez wątpienia ze wszystkich dostępnych materiałów, bawełna jest najlepsza. Przede wszystkim pozostaje miękka i delikatna w dotyku nawet po wielu praniach w wysokich temperaturach oraz nie powoduje podrażnień skóry. Body wystarczy wyprać i wyprasować, aby były gotowe do użytku.