You are currently viewing Najnowocześniejsze endoskopy Olympusa

Najnowocześniejsze endoskopy Olympusa

Endoskopy to narzędzia bardzo wielozadaniowe i rozpowszechnione. Często używane są w budownictwie lub w przemyśle, do dokonywania przeglądów miejsc niedostępnych w celu wykrycia niewidocznych usterek, lub też w medycynie, jako jedyna metoda rozpoznania wielu różnych schorzeń.

Medyczne endoskopy od firmy Olympus

olympus endoskopyMedyczne endoskopy odróżniają się od przemysłowych wariantów przede wszystkim wielkością kamery oraz promieniem przewodu, na którym jest zamontowana. W takich endoskopach kamery bywają bardzo kompaktowe, tak by wywoływać jak najmniejszy dyskomfort podczas zabiegów rozpoznawczych, oraz gładkie przewody, zazwyczaj otoczone silikonową powłoką, minimalizującą możliwość podrażnienia pacjenta. Produkowane przez firmę Olympus endoskopy medyczne są uważane za jedne z najlepszych urządzeń tego rodzaju, będących obecnie w sprzedaży. Mają one bowiem najlepszą jakość obrazu, bardzo satysfakcjonujące wyposażenie, oraz co najważniejsze, są wykonane z antyalergicznych stopów stali chirurgicznej, łatwej do dezynfekcji i czyszczenia po każdym zabiegu. Endoskopy Olympusa mają niemal identyczne jednostki centralne jak endoskopy przemysłowe, dlatego też ich sterowanie nie przysparza trudności osobom niezaznajomionym z obsługą zaawansowanego urządzenia elektronicznego, a na stronie producenta można bez trudu znaleźć wiele instrukcji obsługi co bardziej skomplikowanych funkcji.

Do tych endoskopów można również dostać mnóstwo części, które mogą jeszcze bardziej ułatwić pracę z ich użyciem, lub zwiększyć możliwości sprzętu tak, by był on jeszcze bardziej funkcjonalny. Najczęściej wykorzystywanymi modułami są oczywiście lampy z emiterami podczerwieni, oraz filtry obrazu, bardzo przydatne zarówno w zastosowaniach medycznych jak i przemysłowych.