You are currently viewing Nowoczesny skuter inwalidzki

Nowoczesny skuter inwalidzki

Nie tylko inwalidzi mają problemy z samodzielnym poruszaniem się, ponieważ także seniorzy czy ludzie, którzy z różnych przyczyn nie są całkowicie sprawni mogą potrzebować pomocy. Może to być pomoc innych osób, ale także specjalnych sprzętów.

Jak szybko jeżdżą elektryczne skutery?

skuter inwalidzki elektryczny cenaWiększość osób, która jest sparaliżowana lub ma spore problemy w samodzielnym poruszaniu się, korzysta z wózków inwalidzkich, które napędzane są siłą własnych rąk. Są one najpopularniejsze i też najtańsze, ale za to mało praktyczne. W sprzedaży znajdziemy dla nich alternatywę w postaci elektrycznych wózków inwalidzkich. Są one w stanie jechać z prędkością kilku kilometrów na godzinę, zatem przemieszczanie wokół miejsca zamieszkania, może być znacznie prostsze. Jednakże nie nadają się one do pokonywanie większych odległości, tutaj sprawdzi się jedynie skuter inwalidzki elektryczny cena jego zależna od modelu, producenta i wyposażenia. Tego typu pojazdy umożliwiają inwalidom i seniorom sprawne przemieszczanie na dłuższych dystansach. Jest to możliwe dzięki mocnym silnikom i wydajnym akumulatorom, które pozwalają na jednorazowe pokonanie nawet pięćdziesięciu kilometrów bez konieczności ładowania. Bez wątpienia skutery dają osobom niepełnosprawnym więcej niezależności, której tak bardzo im brakuje. Mogą samodzielnie jechać na zakupy, na wizytę do lekarza czy załatwić ważne sprawy w urzędzie. Są doskonale wyposażone, mają mocne hamulce, regulowane amortyzatory i wygodny fotel z podnoszonymi podłokietnikami.

Wózki oraz skutery inwalidzkie kupimy w każdym sklepie ze sprzętem medycznym, jednak elektryczne skutery najlepiej kupować w sklepach internetowych ze względu na atrakcyjne ceny. Przeciętnie za skuter trzeba zapłacić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.