Nowy wystrój wnętrza.

Ostatnimi czasy bardzo popularne są taśma LED szczególnie w trudno dostępnych miejscach gdzie lampa LED jest niemożliwa do założenia. Taśmy LED pozwalają na znaczne upiększenie swojego wnętrza i podświetlenie różnych elementów wystroju.

Nowy wystrój wnętrza może całkiem odmienić nasz dom

ledDobór taśmy LED zależy od tego gdzie chcemy ją umieścić. Taśmy LED można zweryfikować pod kątem tego jakie diody są użyte, Nie ma tego wiele ponieważ diody są standardowe i jasne. Kolejnym kryterium jest zagęszczenie diod, które waha się od 30 do 120 diod na metr bieżący taśmy. Następnym kryterium jest kolor świecenia ponieważ są taśma LED biała i taśma LED RGB czyli kolorowa, co za tym idzie pobór mocy jest różny i to jest następnym kryterium. Dodatkowo mamy też długość taśmy gdzie standardowa jest 5m lecz można kupić też krótsze lub dłuższe. I ostatnim jest klasa szczelności, czyli czy ma być niewodoodporna (czyli zwykła i tańsza) czy jednak potrzebujemy wodoodpornej. Czym należy się kierować przy wyborze oprawy sufitowe led? To wszystko zależy od naszych potrzeb i oczywiście środków, które chcemy wydać na oświetlenie. Wiadomo jednak, że z taśma LED RGB jest tak samo jak z każdym innym materiałem. Im tańsze tym niższa jest jakość. Tutaj może nie jakość, ale jednak czas działania ponieważ standardowo diody działają około 50000 godzin, jednak te tańsze będą ulegały przepaleniu bądź osłabieniu wydajności już wcześniej. Od miejsca zastosowania zależy też jasność diod oraz czy mają być wodoodporne. Do oświetlenia funkcjonalnego np. blatu w kuchni najlepsze do użycia będą bardzo jasne diody a do oświetlenia ozdobnego wystarczą taśmy o standardowej jasności. Taśma LED może być też użyta w łaźniach czy innych pomieszczeniach gdzie jest podwyższona wilgotność.

Dlatego właśnie Taśmy LED powinny być wodoodporne. Jeśli jednak komuś z nas nie pasują taśmy LED i niewidoczne żarówki, lub obawia się że przy przepaleniu kilku nie podoła wymianie to można też zakupić oprawy sufitowe LED. Obydwa sposoby są łatwe proste i przyjemne.