You are currently viewing Odpowiedni montaż systemów nagłośnienia

Odpowiedni montaż systemów nagłośnienia

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Czy to w domu, czy to w pracy, warto posiadać dobre nagłośnienie. Ma zastosowanie w życiu codziennym, np. przy alarmach i budzikach, a także jako miła rozrywka. Odpowiednie nagłośnienie potrafi miło zaskoczyć odwiedzających nas gości. Warto urozmaicić w ten sposób np. święta Bożego Narodzenia lub pracowity dzień w biurze. Warto pamiętać, że musi być ono odpowiednio ustawione, tak aby nic go nie zagłuszało.

Jak poprawnie zamontować nagłośnienie?

montaż nagłośnieniaPoprawny montaż często sprawia wiele problemów. Jest to spowodowane tym, że wokół tego tematu krąży wiele mitów. Bardzo często głośniki montowane są w rogach pomieszczenia, pod sufitem. O ile rogi pomieszczeń to dobre miejsca, to wysokość jest nieodpowiednia. Fale dźwiękowe o wiele lepiej rozprowadzają się od podłogi lub z wysokości twarzy. Montaż nagłośnienia powinien to uwzględnić. W sklepach z meblami można znaleźć takie, z zamontowanymi głośnikami. Są one bardzo dobre o ile dźwięk nie rozchodzi się po ich wnętrzu. A co jeżeli nie chcemy zmieniać mebli? Można kupić takie głośniki, które dyskretnie wpasują się w otoczenie. Internet oferuje wiele takich modeli, np. imitujących doniczkę itp. Oprócz tego są jeszcze uchwyty, które przymocować można do ścian i mebli. Nie można zapomnieć o prawach fizyki związanych z falami dźwiękowymi. Są one wchłaniane przez materiał. Aby lepiej słyszeć muzykę dobrze jest pozbawić pomieszczenie wszelkich zasłon i obrusów. Natomiast jeżeli bardziej zależy nam na tym, aby muzyka brzmiała spokojniej, była bardziej przytłumiona należy dodać jakieś materiałowe wstawki. Wtedy najlepiej jeden z głośników ustawić obok zasłon lub materiałowej sofy.

Opisane powyżej wskazówki bardzo pomagają podczas montażu i ustawianiu nagłośnienia. Stosując się do tego możemy mieć pewność, że nie popełniliśmy błędów. Czasami robi się je nieświadomie, a później są problemy ze znalezieniem przyczyny. Nim zabierzemy się do pracy trzeba zapoznać się z instrukcją, która wyeliminuje wszystkie kłopoty.