You are currently viewing Ogrodowy opryskiwacz ciśnieniowy

Ogrodowy opryskiwacz ciśnieniowy

 

W naszym ogrodzie czasami trzeba coś podlać, opryskać lub skorzystać z nawozów i stymulatorów. Jeśli chodzi o sprawy ogrodnicze, takie środki zazwyczaj są w płynie. Należy więc wyposażyć się w opryskiwacz, którym będziemy mogli to wszystko zrobić. Jeśli nasz ogród jest niewielki, to najlepszym rozwiązaniem będzie opryskiwacz ciśnieniowy, który nie wymaga żadnych dodatkowych środków związanych z jego użytkowaniem.

Opryskiwacz ciśnieniowy do ogrodu

opryskiwacz ciśnieniowy 8LZazwyczaj ogrodami zajmują się kobiety, jednak nie jest to norma. Opryskiwacz musi być zatem wygodny i w miarę możliwości lekki. Właśnie dlatego ja polecam opryskiwacz ciśnieniowy 8L. Jego pojemność jest wystarczająca do tego, by używać go w takich warunkach. Jego waga, czyli całkowicie około dziewięciu kilogramów, to nie jest zbyt duży ciężar. Pamiętajmy o tym, że opryskiwacz noszony jest na plecach. Nawet dzieci mają czasami cięższe tornistry. W takim opryskiwaczu znajduje się pompka, która służy do wytwarzania ciśnienia. Obok zawsze jest ciśnieniomierz do sprawdzania, ile trzeba jeszcze jej używać. Wystarczy wykonać osiem ruchów by spokojnie zużyć cztery litry z pojemnika. Opryskiwacze powinny mieć dobre uszczelki, aby żaden z płynów nie wyciekał. Dodatkowe uszczelki będą przydatne przy pompce, która musi być szczelna. Nie może z niej uciekać powietrze, gdyż zauważymy wtedy zbyt szybkie spadki ciśnienia.

Dobry opryskiwacz jest bardzo potrzebny w ogrodzie. Waga opryskiwaczy 8L jest wystarczająca do tego, by nie martwić się ciągłą wymianą płynów. Jego bardzo dużą zaletą jest to, że korzystać z niego mogą nawet kobiety. Waga została specjalnie ograniczona do minimum. Można go używać do wielu rzeczy, zarówno nawożenia, jak i codziennego podlewania. W opryskiwaczach jest regulator strumienia płynu.