You are currently viewing Opryskiwacze w rolnictwie

Opryskiwacze w rolnictwie

Rolnicy działają coraz wydajniej na swoich gospodarstwach dbając o to, aby ich plony były jak największe. Pomaga im w tym oczywiście nowoczesny sprzęt, od którego zależy wydajność pracy. Rośliny oczywiście rosną same, jednak we współczesnym rolnictwie trzeba stymulować ich wzrost odpowiednimi środkami, rozprowadzanymi za pomocą przystosowanego do tego sprzętu.

Gdzie znaleźć odpowiednią część do opryskiwacza?

części do opryskiwaczyDo nawożenia i oprysku pól pestycydami służą opryskiwacze. Te maszyny to nic innego, jako duża wersja ogrodniczego opryskiwacza, którego często używają właściciele ogrodów. Taki opryskiwacz jest umieszczony na przyczepie, a jego główne elementy to pojemnik na oprysk w odpowiednim stężeniu z wodą, pompa, oraz szyna z dyszami, przez które rozprowadza się oprysk na ziemie. W teorii wydaje się to niezbyt skomplikowane, jednak wraz z ewolucją tego sprzętu dochodziło do opryskiwacza coraz więcej elementów takich jak ruchome ramie, czy też sterownik do sterowania dawką oprysku. To wszystko spowodowało, że opryskiwacze stały się dość złożonymi maszynami, które wymagają bieżącej konserwacji. Dlatego właśnie niezwykle ważny jest dobry dostęp do części do opryskiwaczy, dzięki którym zapewnimy odpowiednią sprawność naszej maszyny przez wiele lat. W instrukcji każdego opryskiwacza znajdują się informacje o tym jakie części należy bezwzględnie wymieniać co określony czas. Jest to spowodowane tym, że te elementy naturalnie się zużywają.

Na odpowiedni serwis naszego opryskiwacza można także liczyć u jego producenta, który oferuje takie usługi. W okresie gwarancji należy tego bezwzględnie przestrzegać, jednak także po jej zakończeniu warto przemyśleć, czy nie kontynuować współpracy. Samodzielne naprawianie opryskiwacza może przynieść więcej szkody niż pożytku, zwłaszcza, gdy nie posiadamy odpowiednich części.