Plusy ogrzewania gazowego

Plusy ogrzewania gazowego

Czy wybierając rodzaj ogrzewania do swojego domu zastanawialiście się jaki rodzaj paliwa będzie dla was najbardziej odpowiedni? Może będzie to węgiel, drewno, które powodują powstawanie brudzącego pyłu a także odpadków stałych takich jak popiół. Może lepiej zdecydować się na czystsze rozwiązanie, którym jest gaz?

Jakie są plusy ogrzewania domu gazem?

ogrzewanie gazemDlaczego obecnie większość osób decyduje się na ogrzewanie gazem? Ponieważ jest to rozwiązanie, dzięki któremu zyskują nie tylko więcej miejsca w swoim domu, ale również dlatego, że są czystsze w porównaniu z innymi kotłami, na przykład na węgiel czy drewno. Co więcej nie zajmują tyle miejsca co one, a do tego nie ma brudzącego pyłu oraz popiołu. Poza tym w przypadku spalania gazu mamy do czynienia z mniejszą emisją tlenków azotu, węgla i dwutlenku węgla w porównaniu z pozostałymi paliwami. Co jeszcze przemawia na korzyść ogrzewania gazowego? Otóż to, że jest to system całkowicie bezobsługowy. Wystarczy jedynie raz na rok przeprowadzić przegląd całej instalacji, aby zapobiec jej rozszczelnieniu się, co mogłoby doprowadzić do wybuchu. Oprócz tego nie musimy się nimi zajmować (kotłami). Oprócz ogrzewania możemy również ustawić kocioł na przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Kotły kondensacyjne są wysokosprawne co nie może się równać ze sprawnością pozostałych pieców. Dzięki temu uzyskujemy więcej ciepła przy znacznie niższych rachunkach za ogrzewanie.

Jak widać ogrzewanie domu gazem ma wiele zalet, dlatego większość decyduje się właśnie na ten rodzaj ogrzewania. Jeżeli w pobliżu naszej posesji jest sieć gazowa to możemy się do niej podłączyć. Jeśli natomiast jest to niemożliwe możemy wybrać drugą opcję, którą jest zbiornik z ciekłym gazem, który będzie znajdował się na naszej działce.