You are currently viewing Polecana herbata konopna

Polecana herbata konopna

Kannabidiol (CBD) jest substancją organiczną o charakterze czynnym, występującą wyłącznie w konopiach. Jednym z najlepszych jej źródeł jest legalny susz konopny, przeznaczony do palenia, waporyzacji, jak też zaparzania.

Jakie herbaty konopne są najlepsze?

herbata konopnaSusz konopny CBD to nic innego, jak marihuana, tyle, że pozbawiona właściwości odurzających i uzależniających. Jest tak, albowiem są to konopie siewne (sativa), charakteryzujące się śladową zawartością psychoaktywnego THC. Zatem mamy do czynienia z produktem legalnym, ale też w pełni bezpiecznym. Jeżeli ktoś nie chce palić suszu, może poddać go procesowi waporyzacji, w którym materiał roślinny jest odparowywany, a nie spalany, dzięki czemu możliwe jest pozyskanie dużo większej niż w przypadku palenia, ilości składników czynnych. Można również żeń sporządzić esencjonalny napar, który działa równie intensywnie, jak zioło wypalone lub poddane waporyzacji. Warto również podkreślić, że, zamiast zaparzania zwykłego suszu, warto zdecydować się na zakup specjalnie przygotowanej krajanki. Wszak jest ona dużo tańsza od standardowego suszu, a przy tym legitymuje się bardzo wysoką zawartością kannabidiolu. Należy też zauważyć, że herbata konopna sprzedawana jest w torebkach do zaparzania, jednak w tym przypadku zawiera często różne dodatki, na przykład, w postaci suszonych owoców, imbiru, etc. Jeżeli natomiast interesują nas ceny tych produktów, warto sprawdzić je wcześniej w sieci.

„Herbaciarze” bardzo lubią eksperymenty i często ulegają czarowi konopnego naparu, wszak oprócz intensywnego smaku i aromatu, działają one uspokajająco, rozluźniająco, jak też nasennie. Co ważne, warto zaopatrzyć się w specjalne sitko do zaparzania ziół, gdyż jest ono niezwykle przydatne w przypadku suszu.