Polecana tablica suchościeralna

 

Szkolnictwo w ostatnich kilku dekadach, zrobiło duży postęp nie tylko w samej edukacji ale również wyposażeniu szkół. Mowa tu, przede wszystkim, o narzędziach do pracy, z których korzystają nauczyciele, ale również uczniowie.

Gdzie sprawdzi się tablica suchościeralna?

tablice suchościeralno magnetyczneKażda sala lekcyjna jest wyposażona w tablicę, która służy do zapisywania niezbędnych informacji, a także rozwiązywania różnych zadań. Dzięki niej, nauczyciel może w obrazowy sposób przedstawić uczniom omawiany temat. Początkowo, we wszystkich szkołach używane były wyłącznie dużej ciężkie tablice ze stali, które były powieszone na ścianie. Obecnie takie modele można coraz rzadziej spotkać w placówkach edukacyjnych, ponieważ są mało praktyczne, a do tego wymagają czyszczenia mokrą gąbką. Dziś, przede wszystkim, są stosowane tablice suchościeralno magnetyczne, które mogą wisieć na ścianie lub też stać na specjalnych stojakach. Są zdecydowanie lżejsze i mogą mieć kilka rozmiarów. Ich zaletą jest to, że można na nich pisać specjalnymi pisakami suchościeralnymi i również przyczepiać do nich magnesy. Pisaki do tablicy są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż kreda ponieważ nie brudzą rąk można je zetrzeć zwykłą gąbką lub kawałkiem materiału. W sprzedaży znajdziemy tablice o różnych rozmiarach, które najczęściej są białe i mają specjalną podstawkę na gąbkę i pisaki. Jeżeli chodzi o ich cenę, to jest ona uzależniona od producenta, od modelu i od rozmiaru. Na pewno świetnie się sprawdzą na szkoleniu, w niejednej w firmie czy też w szkole.

Obecnie na rynku działa nawet kilkunastu producentów takich tablic, którzy oferują je w kilkunastu rozmiarach, dzięki czemu Łatwo je dostosować do wymagań. Na pewno najtaniej znajdziemy je w sklepach internetowych, które oferują przybory szkolne oraz biurowe.