Pozbywamy się zbędnych kilogramów – dieta odchudzająca

Nadmiar kilogramów, sposób ich zgubienia to życiowa decyzja niejednej kobiety. Chociaż wiele próbuje, tylko nielicznym udaje się wygrać z nadmiarem kilogramów. Trwały sukces jest jednak w zasięgu możliwości każdej pani, jeśli tylko uniknie najczęściej popełnianych błędów. Trudno dziś znaleźć osobę, która nie stosuje bądź nie stosowała różnych sposobów odchudzania się. Łatwo natomiast wskazać kogoś, kto przerwał stosowanie odchudzania bądź po jego zakończeniu walczył z efektem jojo.

Zdrowa dieta odchudzająca bez efektu jojo?

 

dieta odchudzającaPomimo rosnącej wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania, osoby podejmujące próby samodzielnego pozbycia się nadwagi zwykle popełniają wciąż te same błędy i dzieje się tak niezależnie od tego, jaką metodę czy kurację wybiorą. Aby ich uniknąć, już na wstępie kuracji opracujmy strategię działania, która pozwoli nam cieszyć się sukcesem. Pierwszym i jednym z najczęściej popełnianych błędów w odchudzaniu jest pielęgnowanie zbyt wygórowanych oczekiwań odnośnie ich efektów.
Zakładamy, że mają one być szybkie i spektakularne, wysiłek , prawie żaden, a uzyskana sylwetka, jak u modelki. Tak chciałybyśmy wyglądać po zaprzestaniu stosowania dieta odchudzająca. Tymczasem kształt nowej, szczuplejszej figury zależy od wrodzonej budowy ciała. Niejednokrotnie jesteśmy niezadowolone z wyniku stosowania kuracji. Nie można też niestety schudnąć trwale w krótkim czasie za pomocą katowania się w wybranym sposobem, nawet jeśli połączymy go z aktywnością fizyczną.
Tego typu działania zapewniają równie krótkoterminowe efekty, skutkując zwykle ponownym przybieraniem na wadze. Nie zapominajmy też, że nadwaga i otyłość są zwykle efektem tłuszczu gromadzonego przez wiele lat. Dążenie do wagi zbyt niskiej w stosunku do prawidłowej, najczęściej daje bowiem rozczarowujące efekty, a przy tym może szkodzić zdrowiu.

Umiar i rozsądek w odchudzaniu odgrywają największą wagę. Wolniejsze tempo pozbycia się zbędnych kilogramów daje pewniejsze i trwalsze efekty. Zatem wolniej a z efektem, który przyniesie nam satysfakcję z wyboru obniżenia naszej wagi oraz uzyskania szczupłej sylwetki.