You are currently viewing Precyzyjne mierzenie drgań

Precyzyjne mierzenie drgań

 

Wykonywanie dokładnych pomiarów drgań jest kwestią bardzo istotną w wielu dziedzinach naszego życia. Zastosowanie technologii pozwalającej na zmierzenie siły i częstotliwości drgań jest niezwykle szerokie. Najczęściej jednak mierniki drgań swoje zastosowanie znajdują w budownictwie gdzie dokonywanie wspomnianych pomiarów może mieć istotny wpływ na budowany obiekt.

Drgania – profesjonalne mierniki

miernik drgańJednym z najczęściej używanych urządzeń pomiarowych jest miernik drgań. Pozwala nam on dokładniej zobrazować sytuację związaną z podłożem, na którym przykładowo wkrótce ma powstać nasz nowy dom lub budynek firmowy. Najbardziej polecanym profesjonalnym miernikiem drgań jest ten w wersji walizkowej. Jego największą zaletą jest to, że jest on w pełni mobilny. Posiada wbudowany, bardzo pojemny akumulator, który może być ładowany nawet z zapalniczki samochodowej. Dzięki temu możemy z użyciem tego miernika wykonywać pomiary nawet w miejscu bardzo oddalonym od cywilizacji. Urządzenia mierzące siłę i częstotliwość drgań są również bardzo często używane w wielu przedsiębiorstwach. W miejscach tych wspomniane mierniki mają za zadanie czuwać nad stabilną pracą wszystkich urządzeń wykorzystywanych na różnych etapach produkcji. Detekcja drgań potrafi bardzo pomagać przy wielu procesach realizowanych w firmie. Nowoczesne mierniki drgań umożliwiają pracę na wbudowanym akumulatorze nawet przez czterdzieści godzin. Z kolei czas ładowania takiego akumulatora wynosi średnio około 3 godziny.

Ogólnie rzecz biorąc stosując profesjonalny, dokładny miernik drgań możemy bardzo łatwo ocenić stan faktyczny wielu maszyn pracujących w naszych zakładach. Dzięki tym wspaniałym urządzeniom pomiarowym możliwe jest również ocenienie aktualnej kondycji łożysk w różnych urządzeniach jakie stosujemy w naszym przedsiębiorstwie.