You are currently viewing Profesjonalna dezynfekcja rąk

Profesjonalna dezynfekcja rąk

Dezynfekcja rąk jest jednym z podstawowych zaleceń na liście dotyczącej działań zmniejszających prawdopodobieństwa zakażenia koronawirusem. Pracodawcy oraz właściciele ogólnodostępnych placówek usługowych mają obowiązek zapewnić dostęp do środków dezynfekcyjnych swoim pracownikom i klientom. Jeśli chcemy zachować maksymalną higienę należy wyposażyć się w stacje do dezynfekcji rąk. 

Niezbędna stacja do dezynfekowania rąk

stacja do dezynfekcjiDecydując się na wybór stacji do dezynfekcji rąk, decyzja ta zależy  od wielu czynników, najważniejszym z nich jest potencjalna liczba osób, która w ciągu dnia będzie z niej korzystała. W sklepach, szkołach i przychodniach, czyli miejscach odwiedzanych przez wielu ludzi, zdecydowanie najlepiej sprawdza  się stacja do dezynfekcji rąk z bezdotykowym dozownikiem na płyn, innymi słowy stacja do dezynfekcji.  Tego rodzaju urządzenia minimalizują możliwość przeniesienia się wirusów czy bakterii na powierzchnię urządzenia, są więc znacznie bezpieczniejsze niż brana do ręki butelka z preparatem dezynfekcyjnym. W sytuacji, gdy w  firmie pracuje niewielu pracowników i praktycznie nie pojawiają się osoby z zewnątrz, możesz pozwolić sobie na prostsze rozwiązanie, jakim jest stojak z dozownikiem na płyn do dezynfekcji rąk. Bez zbędnego trudu umieścisz go w dowolnym miejscu w firmie i przeniesiesz w miarę potrzeb, gwarantując w ten sposób pracownikom dostęp do odpowiedniego środka odkażającego. To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie.

Producenci oferują różnego rodzaju stacje do dezynfekowania dłoni. Z pewnością jest to wielofunkcyjne urządzenie, w prosty i bezdotykowy sposób dezynfekuje dłonie. Firmy oferują także także wersję z pomiarem temperatury ciała. Uzupełnieniem zautomatyzowanej stacji jest aplikacja monitorująca stan zdrowia użytkownika.