Profesjonalna maska przeciwsmogowa

Profesjonalna maska przeciwsmogowa

Żyjemy w czasach, kiedy zanieczyszczenie powietrza jest normą w wielu miastach. Szczególnie jesteśmy narażeni na smog, który się nasila w sezonie grzewczym. Jest on bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia i może powodować ciężkie choroby.

Kiedy zakładać maskę przeciwsmogową?

maska przeciwsmogowaJeszcze kilkanaście lat temu nikt nie myślał o smogu czy noszeniu masek, bo powietrze było w lepszym stanie. Obecnie jest ono kontrolowane pod względem zanieczyszczeń każdego dnia. Kiedy ilość szkodliwych substancji w powietrzu znacznie przekracza normy, to zalecane jest nie wychodzenie z domu, a jeżeli już musimy, to konieczna jest maska przeciwsmogowa. To obecnie jedyny sposób na ochronienie się przed szkodliwym działaniem smogu. Maski dostępne w sprzedaży, wykonane są najczęściej z miękkiej bawełny i posiadają specjalny filtr, który zatrzymuje nawet dziewięćdziesiąt dziewięć procent wszystkich zanieczyszczeń, pyłów i alergenów. Powinni z nich korzystać wszyscy mieszkańcy miast, a w szczególności osoby starsze, dzieci i kobiety w ciąży, nie wspominając już o osobach z alergiami. Zastosowany filtr będzie skuteczny, jeżeli maka będzie właściwie założona, czyli będzie idealnie przylegać do twarzy. Mają ją założoną, powinniśmy oddychać powietrzem wciąganym przez filtr, dlatego tak ważne jest, aby nie było żadnych prześwitów. Maski antysmogowe są dostępne w rozmiarach S, M, L i XL oraz mają różne fasony i kolory. W maskach tego typu mogą bezpiecznie chodzić już czteroletnie dzieci i wielu rodziców korzysta z tej możliwości.

Jedynym wymiennym element z całej maski jest filtr, który posiada zdolność do ochrony przed zanieczyszczeniami przez około dwadzieścia – trzydzieści godzin, po których jego skuteczność znacznie spada. Z pewnością warto nosić maskę w sezonie jesienno – zimowym.