You are currently viewing Profesjonalne wykonanie ogrodu zimowego

Profesjonalne wykonanie ogrodu zimowego

Większość właścicieli domów jednorodzinnych posiada spory ogród wokół domu, który jest użytkowany w porze letniej. Jednak już niewielu z nich posiada ogród zimowy, ponieważ jest on mniej popularny w naszym kraju, pomimo, że znany od wielu lat.

Jak okazały może być ogród zimowy?

fachowe wykonanie ogrodu zimowegoCoraz częściej właściciele domów jednorodzinnych przekonują się do zalet jakie niesie ze sobą posiadanie ogrodu zimowego. Nie chodzi tylko o względy użytkowe czy estetyczne, ale głównie o możliwość obniżenia bilansu energetycznego budynku. Ogrody zimowe są wykonane w przeważającej części ze szkła, które nagrzewa się od słońca i tworzy swoistego rodzaju bufor termiczny, który zimą chroni wnętrze przed zimnem oraz skutecznie wycisza. Fachowe wykonanie ogrodu zimowego powinno być zlecone odpowiedniej firmie budowlanej, która wykona jego projekt od podstaw i wcieli go do praktyki. Przeważnie jego budowa zajmuje maksymalnie kilka dni, w zależności od rozmiaru i miejsca wykonania. Na pewno jego budowa sprawi, że dom zyska na wartości, ale także zwiększy swój metraż. Niewątpliwą zaletą takich konstrukcji jest przyczynianie się do obniżenia kosztów eksploatacji budynku przez wykorzystanie zgromadzonego w nim ciepła. Możemy go postawić w celu zwiększenia atrakcyjności domu, zwiększenia powierzchni mieszkalnej, doświetlenia pomieszczeń czy po prostu miejsca do podziwiania widoków. Ocieplony ogród zimowy jest świetnym miejscem na domową siłownię, szklarnię czy salon do spędzania czasu z rodziną w otoczeniu roślin doniczkowych.

Wielkość ogrodu zimowego może być dowolna. Wszystko zależy od budynku i miejsca w jakim ma się znaleźć, ponieważ ogrody przeważnie są budowane zaraz przy elewacji budynku. Dzięki temu możemy do nich wchodzić bez konieczności wychodzenia z domu.