You are currently viewing Prozdrowotne maści z konopi

Prozdrowotne maści z konopi

 

Nie od dziś wiadomo, że bóle mięśniowo-stawowe potrafią dość mocno dać nam się we znaki. W szczególności tyczy się to osób pracujących fizycznie oraz sportowców. Takie osoby powinny więc na swoje problemy stosować specjalne preparaty, które będą w stanie im pomagać. Ostatnimi czasy prawdziwym hitem są maści powstające na bazie konopi przemysłowych. 

Maści z konopi siewnych

maść konopna cenaKonopie często w Polsce kojarzone są niezbyt dobrze. Chodzi o to, że określa się je mianem narkotyków nawet wówczas gdy chodzi o konopie siewne. Ta odmiana konopi nie zawiera w swoim składzie żadnych substancji psychoaktywnych. Natomiast zawiera ona mnóstwo substancji leczniczych. Konopie te cenione są przede wszystkim ze względu na bardzo dużą zawartość drogocennych kanabinoidów, które mogą w dużym stopniu poprawiać nasze zdrowie. Z konopi siewnych produkowana jest obecnie między innymi maść konopna cena za ten produkt jest często zależna od zawartości CBD. Maści konopne mają silne działanie przeciwbólowe przez co maści te są bardzo cenione przez sportowców. Wystarczy nałożyć na skórę odpowiednią ilość maści i zacząć ją delikatnie wcierać w bolące mięśnie. Maść konopna może silnie rozgrzewać więc należy być na przygotowanym. Dostępne są też maści konopne chłodzące. Nie powinno się przekraczać zalecanej dawki maści. Powinno się ją wcierać w skórę nie częściej niż 5 razy na dobę.

Obecnie z konopi przemysłowych zwanych siewnymi wytwarza się mnóstwo leczniczych substancji. Oprócz omawianych tutaj maści można spotkać również wiele innych ciekawych produktów. Przykładowo dużym uznaniem cieszą się olejki konopne oraz pasty CBD. Mają one bardzo silne działanie przeciwnowotworowe. Wiele osób stosuje różne produkty konopne każdego dnia jako suplementy diety.