You are currently viewing Przydatne poduszki do karmienia

Przydatne poduszki do karmienia

Narodziny dziecka z pewnością dla wielu kobiet są wyjątkową chwilą, na którą się przygotowują aż dziewięć miesięcy. W tym czasie kompletują wyprawę i urządzają pokój dla malucha. Także na tym etapie, wiele mam podejmuje decyzję o karmieniu dziecka piersią.

Czy poduszka do karmienia jest konieczna?

poduszki do karmieniaMówi się, że każda mama powinna się przygotowywać na przyjście dziecka, to jednak nigdy w stu procentach nie można być na to gotowym. Wiąże się to z faktem, że ciąża, poród, a nawet życie dziecka jest nieprzewidywalne i zawsze może zaskoczyć. Lista  produktów koniecznych do kupienia dla noworodka i niemowlaka jest długa, ale warto się skupić jedynie na najważniejszych produktach. Jeżeli mama decyduje się na karmienie malucha piersią, to na pewno przyda się laktator i dobre poduszki do karmienia. Podparcie dziecka w czasie karmienia jest niezmiernie ważne, gdyż odciąża matkę, a dziecku daje większy komfort jedzenia. Poduszka do karmienia dziecka ma kształt półksiężyca i w zależności od producenta, może być mniej lub bardziej wypełniona specjalną włókniną, kulkami silikonowymi czy też innym bezpiecznym wypełniaczem. Jest przede wszystkim lekka i miękka, zatem nie stwarza obciążenia dla mamy. Układa się ją na kolanach, przyciśniętą do brzucha i kładzie na niej maluszka. W takim ułożeniu dziecku jest zdecydowanie łatwiej pić mleko z piersi mamy niż będąc trzymanym na rękach. Poduszę można używać w domu czy w podróży, ponieważ nie zabiera wiele miejsca. W późniejszym okresie może służyć jako oparcie dla malucha.

Zakup specjalnej, półokrągłej poduszki niekoniecznie jest obowiązkowy, ale na pewno jej używanie znacznie ułatwi karmienie dziecka w pozycji siedzącej. Przede wszystkim pozwoli odpocząć mięśniom mamy, która nie musi malca utrzymywać na rękach.