Różne blaty kuchenne dostępne na rynku

Różne blaty kuchenne dostępne na rynku

 

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Musi być nie tylko ładna i wygodna, ale też odpowiednio solidne wykonana. Kuchenne wypadki są przecież dość częste, więc meble muszą zostać dopasowane do tego, co je czeka. Zwłaszcza blaty kuchenne, które najczęściej padają ofiarą kuchennych nieszczęść.

Z jakiego materiału można zrobić blat?

blaty kuchenne lublinWybór materiałów na kuchenne blaty jest naprawdę duży. Miłośnicy naturalnych materiałów mają w czym wybierać, gdyż dostępne są blaty wykonywane z drewna i kamienia, a także konglomeraty, w których wykorzystuje się zmielony materiał zmieszany z żywicą. Wśród tych drewnianych wyróżnia się blaty z drewna litego oraz klejonego. Można je olejować bądź lakierować, jednak należy pamiętać, że drewno jest wrażliwe na wysokie temperatury i wilgoć, dlatego trzeba uważać przy stawianiu na nim gorących garnków, a rozlane płyny trzeba szybko wytrzeć. Jednak odświeżenie blatu to nie problem, gdyż można go cyklinować. Spośród blatów z kamienia najpopularniejsze są te z granitu, który jest bardziej niż np. marmur odporny na przebarwienia i świetnie znosi wysokie temperatury. Stosunkowo najlepiej wypadają blaty z konglomeratów, które są trwałe, nienasiąkliwe i odporne na gorąco. Szukając blatu, warto zajrzeć do firmy, która oferuje różnorodne blaty kuchenne lublin, ponieważ mając pod ręką wiele dostępnych materiałów i wzorów, łatwiej wybierzemy ten idealny do naszej kuchni, który przetrwa w niej wiele nadchodzących lat.

Jeśli marzy się nam zmiana kuchni, ale nie stać nas na zmianę wszystkich mebli, nie trzeba wiele. Wystarczy przemalować ściany i fronty mebli oraz zmienić kuchenny blat. Koszt nie będzie wcale duży, a efekt wręcz przeciwnie. Nowy blat i trochę farby sprawią, że kuchnia zyska zupełnie nowy wygląd.