Skorzystałam z rozwojowej terapii systemowej

Pochodzę z destruktywnej rodziny. Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego od razu po wkroczeniu w dorosłość chciałam zacząć nad sobą pracować. Nie było to proste, tym bardziej, że początkowo nie mogłam znaleźć żadnego dobrego terapeuty, który podjąłby się mojej psychoterapii. Pożaliłam się na ten temat mojej przyjaciółce. Okazało się, że ona kiedyś miała podobny problem.

Potrzebowałam rozwojowej terapii systemowej

rozwojowa terapia systemowa w warszawieBardzo jej pomogła pewna sprawdzona i polecana forma terapii. Była to rozwojowa terapia systemowa w Warszawie. Poleciła mi bardzo dobrego specjalistę, który się nią zajmował. Dowiedziałam się od niej, że taka terapia jest szybka i często wystarczy już kilka sesji z psychoterapeutą, aby dojść do źródeł swoich problemów, uświadomić sobie je i nauczyć się z nimi pracować. Dzięki temu można rozwinąć swoją osobowość i przede wszystkim pozbyć się wewnętrznych żali, poczucia winy oraz blokad, które często pozostają nieuświadomione od wielu lat i wiążą się z konfliktami międzypokoleniowymi. Czułam, że to może być coś dla mnie. Zdecydowałam się zapisać na terapię u polecanego przez nią psychoterapeuty. Jak się już wkrótce przekonałam, to był bardzo dobry pomysł. Przede wszystkim dlatego, że terapia systemowa pozwoliła mi odnaleźć swoje miejsce i rolę w poszczególnych grupach społecznych, w tym w pracy oraz w rodzinie. To było dla mnie najważniejsze.

Chociaż już po kilku sesjach poczułam ulgę i przeżyłam tak zwany stan katharsis, psychoterapeuta nie pozostawił mnie później bez pomocy. Musiałam bowiem wytrwać w tym stanie i wtedy psychoterapia systemowa przydała mi się jeszcze bardziej. Z jego pomocą nauczyłam się nad sobą panować i zrozumiałam, w czym leży sedno moich problemów, które teraz udało mi się wyciszyć i krok po kroku je pokonuje.