You are currently viewing Specjalne pokrowce na materace

Specjalne pokrowce na materace

 

Każdy materac jest przedmiotem wyjątkowym. Od niego zależy przecież cała dzienna aktywność człowieka. Jeśli śpiący ma niewygodny materac, a poza tym ten materac w jakiś sposób go uczula, nigdy dobrze się nie wyśpi. Jeśli się nie wyśpi, jego aktywność dzienna stanie pod znakiem zapytania. 

Roztocza mogą uczulać śpiących ludzi i powodować marnej jakości sen

toczowy na materac” width=”250″ height=”170″ />Roztocza to organizmy zupełnie niewidoczne gołym okiem. Aby je dostrzec, trzeba użyć  mikroskopu. Nie znaczy to, że skoro ich nie widać, to wcale nie są groźne. Oczywiście, nie zagryzą człowieka, na to są zbyt małe, jednak mogą powodować objawy chorobowe, szczególnie u ludzi na nie uczulonych. Roztocza żyją praktycznie wszędzie tam, gdzie żyje człowiek. Najwięcej ich jest w pościeli. Aby temu zapobiegać, należy założyć odpowiedni pokrowiec antyroztoczowy na materac, który skutecznie wyeliminuje zagrożenie, jakie te organizmy mogą stworzyć. Pokarm roztoczy, to złuszczony, ludzki, lub zwierzęcy naskórek oraz resztki pokarmów. Jak wiadomo – dla każdego gatunku – czym więcej jedzenia, tym dany gatunek rozrasta się do olbrzymich rozmiarów. Ilość osobników w takim stadzie może wzrastać bardzo szybko. Dlatego, jeśli nie możemy ograniczyć „gubienia” własnego naskórka, czy naskórka naszych zwierząt, jeśli nie potrafimy wyeliminować drobinek pokarmów lądujących na podłodze, czy w pościeli (ludzie często lubią jeść w łóżku), to przynajmniej zainteresujmy się odpowiednimi produktami, które mogą skutecznie wyeliminować większość roztoczy.

 Jeśli większość z nas nie widzi roztoczy, czy bakterii, to wcale nie znaczy, że ich nie ma. Najbardziej oczywiście cierpią alergicy, jednak i zdrowi ludzie mają się czego obawiać. Roztocza mogą uczulać wielu ludzi. Poza tym w takim materacu znajdują się także inne alergeny. Pokrowce skutecznie je eliminują.