You are currently viewing Sprężarka powietrza do garażu i warsztatu

Sprężarka powietrza do garażu i warsztatu

 

Najważniejszą kwestią przy zakupie nowej sprężarki jest przepływ powietrza, jaki może dostarczyć sprężarka. Można wyróżnić dwa główne typy sprężarek. Jednostopniowe, tłokowe sprężarki powietrza są najpowszechniejszymi modelami do użytku domowego i sprawdzają się w wielu zastosowaniach zarówno w domu jak i w warsztacie.

Jaką sprężarkę powietrza wybrać

sprężarka powietrza 300lSilnik elektryczny lub silnik benzynowy napędzają tłok, który wymusza przepływ powietrza do zbiornika magazynowego. Gdy tłok wymusza więcej powietrza, ciśnienie powietrza wzrasta. Gdy ciśnienie osiągnie określony poziom, sprężarka powietrza 300l. przestaje działać. Kiedy zużyte zostanie zmagazynowane powietrze do zasilania narzędzia, sprężarka uruchamia się ponownie, aby z powrotem wytwarzać ciśnienie powietrza. Dwustopniowe sprężarki mają dwa tłoki. Pierwszy kompresuje powietrze i przesuwa go przez zawór zwrotny do drugiego tłoka, który przesuwa go dalej i dostarcza do zbiornika. Te sprężarki są zazwyczaj ciężkimi, modelami używanymi w dużych firmach lub warsztatach. Mogą one dostarczać większą objętość powietrza. Są doskonałym wyborem, jeśli pracują przez dłuższy okres czasu. Stacjonarne sprężarki powietrza to duże urządzenia przeznaczone do umieszczenia np. w garażu.Są to modele o dużej mocy i dużych zbiornikach, które pozwalają na dłuższe nieprzerwane użytkowanie.Zazwyczaj mają one konstrukcję pionową, która pozwala zminimalizować użytkowanie powierzchni. Przenośne sprężarki powietrza mają mniejsze zbiorniki, wyposażone są w uchwyty i koła, które umożliwiają łatwe przenoszenie ich do różnych miejsc.

Sprężarki elektryczne są najbardziej popularnymi modelami.Wymagają mniejszej ilości zabiegów konserwacyjnych niż modele zasilane benzyną i pracują ciszej. Sprężarki elektryczne nadają się do pracy w pomieszczeniach, ponieważ nie wydzielają szkodliwych spalin.