Stosujemy suplementy diety na koncentrację

Warto wiedzieć, że suplementy mające na celu zoptymalizowanie pracy układu nerwowego, powinny mieć w swoim składzie minerały i witaminy, które w sposób pozytywny wpływają na pamięć i koncentrację. Mogą mieć one różne działanie, w związku z czym warto obserwować organizm, co pozwoli na dobranie ich do indywidualnego poziomu aktywności, diety, pracy oraz trybu życia. Można po nie sięgać w przypadku, gdy zależy nam na zauważalnych efektach.

Czy suplementy diety działają?

suplement diety koncentracjaPoszukując odpowiednich preparatów wspierających koncentrację warto zwrócić uwagę na te, które w swoim składzie zawierają między innymi wyciągi z miłorzębu japońskiego, kofeinę, lecytynę czy guaranę. Jeżeli dobierzemy odpowiedni suplement diety koncentracja będzie znacznie łatwiejsza. Znajdujący się w produktach tego typu miłorząb japoński stanowi bogate źródło silnych substancji bioaktywnych. Zawiera między innymi bioflawonoidy, flawonoidy czy hydroskykwasy. Składniki te poprawiają krążenie w naczyniach mózgowych, dzięki czemu dotleniają i odżywiają szare komórki. Sprawniejsza praca neuronów pozwala na poprawę procesu zapamiętywania oraz zdolność koncentracji. Natomiast ekstrakt z ginko biloba jest zalecany w przypadku osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Ma on działanie zapobiegające tworzeniu się złogów betaamyloidu, czyli czynnika powodującego uszkodzenie komórek nerwowych. W przypadku osób uczących się albo intensywnie pracujących umysłowo, pomocne bywają także suplementy zawierające żeń-szeń.

Najważniejszym składnikiem aktywnym w korzeniu żeń-szenia stanowią ginsenozydy, które zwiększają zdolność hemoglobiny do przyłączania tlenu. Przekłada się to na lepsze zaopatrywanie narządów w tlen i jednoczesne zwiększenie energii, jak również zdolności hemoglobiny do przyłączania tlenu. Działanie żeń-szenia dodatkowo może wspomagać pobudzająca guarana. Zawiera ona kofeinę, która stymuluję mózg do działania w sytuacjach zwiększonego wysiłku umysłowego.