You are currently viewing Strój dla dziecka do chrztu

Strój dla dziecka do chrztu

Chrzest Święty to niezwykle ważny dzień dla rodziców dziecka i całej rodziny. Oprócz samego charakteru religijnego, niezwykle istotny jest fakt, że jest to pierwszy sakrament i z reguły odbywa się on wobec niezwykle małego dziecka. Stres i konieczność dopilnowania wielu spraw powoduje, że rodzice szukają najlepszych i najbardziej praktycznych rozwiązań zarówno na ceremonię kościelną, jak i uroczystość świętowania. 

Organizacja chrztu dziecka

ubranka do chrztuW pierwszej kolejności należy załatwić wszystkie formalności typowo kościelne, które rozpocząć należy od rozmowy z proboszczem wybranej parafii. Wybór rodziców chrzestnych dziecka musi być dobrze przemyślany, gdyż to oni właściwie będą zobowiązani do wychowywania dziecka w wierze i przekazywania odpowiednich treści. Jeśli kwestie formalne są zorganizowane, wówczas należy przemyśleć kwestię ubioru dziecka. Podstawowym wyznacznikiem stroju dziecka jest pora roku. Zdecydowanie łatwiej o ciekawy ubiór w letnią pogodę, gdyż wystarczy lekki, biały kostium chłopięcy bądź sukieneczka dla dziewczynki. Ubranka do chrztu przeprowadzanego zimą to większy kłopot, gdyż należy dobrać odpowiednio ciepłe zabezpieczenie dziecka w postaci kurtki, spodni, butów i czapki. Organizacja imprezy nie jest koniecznością, ale z zasady organizowany jest przynajmniej drobny obiad na cześć ochrzczonego dziecka. W ten sposób można upamiętnić pierwszy sakrament dziecka, a do tego stworzyć okazję do spotkania rodziny. 

Wszelkie okazje do świętowania i spotkań rodzinnych to możliwość spędzenia czasu razem, rozmów i radości. Chrzest dziecka to niezwykle ważny dzień dla życia całej rodziny, dlatego uroczystość z tej okazji również jest wyjątkowym wydarzeniem, z którego nie warto rezygnować. Organizacja całej uroczystości wydaje się być skomplikowana, ale w efekcie pozostanie pamiątka w postaci wspomnień.