You are currently viewing Tani wózek dla dziecka

Tani wózek dla dziecka

Każdy kto ma dziecko, lub je planuje, musi się liczyć z zakupem wózka dla dziecka. To jedyny, bezpieczny środek transportu dla maluszka przez pierwsze lata życia. Najpierw to jest gondola, a potem zamieniamy ją na spacerówkę.

Ile kosztuje dobry wózek dziecięcy?

wózki dziecięce spacerowe tanieZakup wózka jak i wszystkich innych, koniecznych elementów wyprawki dla dziecka, wiąże się ze znacznymi kosztami. Oczywiście możemy trochę zaoszczędzić na niektórych rzeczach, takich jak wózek, łóżeczko, czy ubranka. Wózki dziecięce spacerowe tanie znajdziemy w sklepach internetowych, albo w okresie wyprzedaży, czyli na początku roku i w sezonie wakacyjnym. Wtedy ceny sięgają nawet do minus czterdziestu procent w porównaniu z regularną ceną. Sama gondola może kosztować od czterystu do nawet tysiąca złotych. Spacerówkę kupimy już za niecałe trzysta złotych, ale jeżeli będziemy chcieli, aby posiadała liczne udogodnienia dla rodzica i malucha, to może kosztować nawet ponad tysiąc złotych. Dobry wózek niekoniecznie musi dużo kosztować, bo ważne są elementy z jakich jest wykonany, a nie urozmaicenia i marka producenta. Przed zakupem najlepiej sprawdzać jakość stelaża, kół, amortyzatorów i hamulca, bo one bezpośrednio wpływają na jakość jazdy. Ponadto istotne jest siedzisko z możliwością regulacji oparcia, ponieważ maluchy często w tym wieku ucinają sobie jeszcze drzemki, a sen w pozycji siedzącej nie jest wskazany. Oparcie możemy rozłożyć całkowicie na prosto i dziecko może się spokojnie wyłożyć i przespać w trakcie spaceru.

Jeżeli chcemy zaoszczędzić jeszcze więcej, to najtańsze będą wózki używane, które kupimy od innych rodziców, których pociechy już wyrosły z wózków. Na pewno na zakup kompletnego wózka, musimy przeznaczyć najmniej kilkaset złotych, żeby nie być rozczarowanym jakością.