You are currently viewing Uroki spływu kajakowego

Uroki spływu kajakowego

 

Często zastanawiamy się, jak umilić sobie wakacje, a przy tym spędzić aktywnie czas wraz z rodziną lub przyjaciółmi. Jedną z ciekawszych propozycji na krotki, wakacyjny weekend są spływy kajakowe. Zapewniają one niesamowite przeżycia wizualne i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Plusem takich spływów jest to, że można z nich skorzystać praktycznie każdy. 

Spływ kajakiem na malowniczej rzece

spływy kajakowe WkraWyobraźmy sobie czystą, przezroczystą rzekę, wijącą się wśród malowniczych lasów. W dodatku ciepłe, letnie słońce, muskające nas po twarzy i śpiew ptaków. Taki sielski obrazek może stać się też naszym udziałem. W ten sposób bowiem wygląda spływ kajakowy. Wsiadamy do łódki, którą z łatwością jesteśmy w stanie opanować i płyniemy wyznaczoną trasą. W Polsce nie brakuje naprawdę malowniczych miejsc, idealnie nadających się na pływanie kajakami. Bardzo popularne są na przykład spływy kajakowe Wkra, rzeką leżącą na Mazowszu, która uchodzi za jedno z najpiękniejszych miejsc w tej części Polski. Warto wybrać te rzekę właśnie chociażby ze względu na jej urozmaicony i niezwykle poetycki krajobraz. Same spływy kajakowe są doskonałą odskocznią od codzienności. Pozwalają się wyciszyć na łonie natury, a przy okazji poćwiczyć kondycję. W kajakach odnajdą się zarówno dorośli, jak i dzieci. Czas takiego spływu zależy w zupełności od nas i zazwyczaj mieści się w przedziale od jednego do trzech dni. Sprzęt zapewniają specjalistyczne firmy, którym również można zlecić transport naszego bagażu.

Jeżeli chcemy przeżyć niezapomniane wakacje, to warto na poważnie przemyśleć opcje spływu kajakowego. Jedną z piękniejszych rzek na Mazowszu, na której takie spływy są organizowane, jest rzeka Wkra. Zachwyca ona swoją malowniczością. Sam spływ natomiast jest doskonałym, aktywnym relaksem.